У передмісті представникам місцевої влади рекомендують не брати участь у релігійних переходах від УПЦ до ПЦУ

Автор: Любава Лисичкіна
21:02 15.09.2022

Відповідно до чинного законодавства, представники місцевої влади не мають права ініціювати, організовувати, головувати та голосувати на зборах релігійної громади, зокрема, з питань зміни конфесійної підлеглості. 

У передмісті представникам місцевої влади рекомендують не брати участь у релігійних переходах від УПЦ до ПЦУ Фото: Ілюстративне
оренда квартири Київ

Про це йдеться у листі заступника начальника Головного управління СБУ у м. Києві і Київської області Юрія Палагнюка на адресу Дарницької райдержадміністрації, що є у розпорядженні LB.ua. 

Головне управління СБУ у Київській області просить представників місцевого самоврядування провести роз’яснювальну роботу серед громадськості щодо недопущення участі у зборах релігійних громад для переходу від УПЦ до ПЦУ керівників територіальних громад чи представників місцевої влади. Це, на думку СБУ, “створює передумови для дестабілізації суспільно-політичної ситуації у Києві та регіоні”

Як відомо, у зв’язку з повномасштабним вторгненням РФ до України активізувався процес переходу громад з юрисдикції Української православної церкви до Православної церкви України шляхом організації зборів громадян/громад/прихожан та місцевих мешканців об’єднаних територіальних громад. На зборах релігійні громади виступають з проханням прийняти під Омофор ПЦУ з подальшим поданням підготовлених протоколів та статутних документів до органів державної влади. 

В СБУ говорять, що все це супроводжуються звинуваченнями у незаконності дій тієї чи іншої релігійної конфесії, представників об’єднаних територіальних громад та органів державної влади, часто з  сутичками. І нагадують про заборону проведення масових заходів на період дії Закону України “Про введення надзвичайного стану в окремих регіонах України”, а також про те, що посадові і службові особи органів державної влади і територіальних громад, відповідно до роз’яснення Держслужби з етнополітики та свободи совісті від 28.08.2022, не мають права ініціювати, організовувати, головувати та голосувати на зборах релігійної громади, зокрема, з питань зміни конфесійної підлеглості. 

На думку СБУ, “проведення таких зборів може бути використане представниками УПЦ для оскарження дій у суді”, а спецслужбами РФ – “для звинувачень в утисках УПЦ, розпалювання міжконфесійної ворожнечі і використання протестного потенціалу для дестабілізації суспільно-політичної ситуації в державі”. 

“Росія не полишає спроб розхитати суспільно-політичну ситуацію в Україні і, зокрема, використовує для цього і релігійний фактор. Тож у листі, котрий було надіслано київським Управлінням СБУ в районні адміністрації столиці, окреслено низку аспектів, які використовують представники ворожих спецслужб для інформаційно-підривної діяльності проти України”, – сказано в коментарі пресслужби СБУ, сформульованому на запит LB.ua. 

До слова, в Україні остаточно заборонили діяльність соратників Януковича.

 

Великий Київ у Google News

підписатися