У столичному парку “Вічної Слави” відновили історичну справедливість – встановили реальну дату початку Другої світової війни на вхідній групі Меморіалу Вічної Слави – “1939”, замість “1941”, як вчила радянська пропаганда. Усі роботи оплатив меценат, який захотів зберегти анонімність.
Про це на своїй сторінці в Facebook розповів ексголова Українського інституту національної пам’яті Антон Дробович.
За його словами, просторові цифрові моделі цифр “3” та “9” відповідно до шрифта на меморіалі, розробив графічний дизайнер Богдан Гдаль – автор написів на станціях метро “Звіринецька” та “Українських героїв”.
“За час монтажу до нас підходили люди і дякували, а дехто навіть показав фотографії об’єктів, де ще потрібні зміни. Отак потроху правда перемагає і знаходить підтримку у людей”, – додав Дробович.
Він зауважив, що роботи були погоджені з Мінкультом та проводились за сприяння міської влади та небайдужих.
Про парк “Вічної Слави”
Парк “Вічної Слави” — мальовниче місце, розташоване на крутих схилах Дніпра, між вулицею Лаврською та Дніпровським узвозом. Його загальна площа становить понад 18 га, а історія створення почалася ще в 1890-х роках завдяки зусиллям генерала Олексія Аносова. Колись цей парк називали Аносовським або Комендантським. Окрім прекрасних оглядових майданчиків, звідки відкриваються панорами на лівий берег Києва та Києво-Печерську лавру, парк також є важливим меморіальним місцем.
У 1957 році тут був відкритий Меморіал вічної Слави на честь воїнів, які загинули під час Другої світової війни. Центральною частиною меморіалу є 27-метровий обеліск на могилі Невідомого солдата з вічним вогнем. Вздовж меморіалу простягається Алея Героїв, де поховані наші військові.
У 2008 році на території парку з’явився Меморіал жертв Голодомору — один із найтрагічніших періодів української історії. Комплекс включає Національний музей Голодомору, символічну статую дівчинки “Гірка пам’ять дитинства”, відома також як “Дівчинка з колосками”, і центральний елемент — Свіча пам’яті.
Читайте також: У парку Слави демонтували погруддя радянських військових діячів
Нагадаємо, на станції метро «Площа Українських Героїв» приберуть рекламу та переосмислять використання цього простору.