У пандемії жіноче обличчя. У столиці пройде Марш жінок

Автор: Любава Лисичкіна
22:52 03.02.2021

Пандемія COVID-19 суттєво вплинула на життя людей в усьому світі, змінила звичний ритм функціонування суспільства, загострила соціальні проблеми та спричинила появу нових викликів. Найбільше негативні наслідки пандемії відбилися на жінках.

У пандемії жіноче обличчя. У столиці пройде Марш жінок
Світлодіодне освітлення
Як ідеться на сторінці заходу у Facebook, Марш жінок 2021 заплановано на 8 березня на 13:00.
 
Організатори Маршу наголошують, що   у пандемії жіноче обличчя. Адже  в умовах карантину зріс рівень домашнього насильства. На жінок було покладено ще більший обсяг репродуктивної та доглядової праці. Жінки, які вимушено перейшли на дистанційну роботу, мають самостійно забезпечити себе та дітей на онлайн-навчанні засобами зв’язку для реалізації навчального та робочого процесу одночасно.
 
Також, жінки мають доглядати літніх родичів, виховувати дітей, слідкувати за здоров’ям родини, займатися «хатніми справами» та доглядовою працею поряд із роботою.
“82 % людей, зайнятих у сфері охорони здоров’я, — це жінки. Водночас працівниці цих сфер не отримують необхідних ресурсів для створення безпечних умов праці. Саме жінки опинилися на передовій боротьби із вірусом та його наслідками”, – ідеться у релізі заходу.
Серед вимог Маршу: ратифікація Стамбульської конвенції, збільшення соціальної допомоги матерям, що виховують дітей, та збільшення додаткової підтримки дітей з інвалідністю, створення безпечних умов праці для жінок, які зайняті у сферах із високим ризиком зараження Covid19, тощо.
 
Організаторами Маршу виступили  Марш Жінок, Amnesty International Ukraine,   Insight LGBTQ NGO, Український Жіночий Фонд, Позитивні жінки.
 
До слова, медики в школах отримають доплати.

Великий Київ у Google News

підписатися