У НСЗУ пояснили, чи зобов’язаний сімейний лікар приїжджати на виклик додому

Автор: Любава Лисичкіна
21:28 31.12.2021

Новорічні свята – не виключення для хвороб, ускладнень та ушкоджень. Якщо не навпаки, час коли травмувань і звернень до лікарів стає більше. Киянам пояснили, що рішення про виїзд ухвалює виключно лікар – з огляду на стан пацієнта і свою завантаженість.

У НСЗУ пояснили, чи зобов’язаний сімейний лікар приїжджати на виклик додому
Як повідомили у Національні службі здоров’я України, у Порядку надання первинної медичної допомоги, затвердженому МОЗ, зазначається, що первинна медична допомога надається під час особистого прийому пацієнта в медичному закладі.
 
Зазначається, що лікар може виїхати до пацієнта додому, але не зобов’язаний це робити лише тому, що пацієнту далеко їхати чи він не має коштів на поїзд.
 
“Рішення про виїзд ухвалює виключно лікар – з огляду на стан пацієнта і свою завантаженість. Наприклад, лікар може відвідувати пацієнтів, які фізично не можуть вийти з дому. Крім того, лікар може надати консультацію телефоном чи за допомогою відеозв’язку”, – додали у службі.
 
Знову ж таки, лікар сам вирішує, як саме робити у кожному випадку доцільно.  
 
У НСЗУ наголосили, що у невідкладному стані слід дзвонити не сімейному лікарю, а на 103. І зауважили, що невідкладний стан — це раптове погіршення фізичного або психічного здоров’я, яке становить пряму та невідворотну загрозу життю та здоров’ю людини або її оточенню (хвороба, травма, отруєння тощо).
 
До слова, Національна служба здоров’я просить українців без потреби не телефонувати 103 на свята.

Великий Київ у Google News

підписатися