У Німеччині знайшли рештки солдата з Київщини, якого 80 років вважали зниклим безвісти

Автор: Марія Супрун
16:05 22.01

У німецькому місті Бремен знайшли солдатів з України, яких 80 років вважали зниклими безвісти, серед них і мешканець Київщини.

У Німеччині знайшли рештки солдата з Київщини, якого 80 років вважали зниклим безвісти

Про це розповів очільник МЗС Дмитро Кулеба у Facebook.

Останки виявили у 2021 році, коли в одному з районів Бремена на півночі Німеччини розпочалася підготовка до промислового будівництва.

Будівельний майданчик мав бути розташований на місці засипаного піском колишнього кладовища часів ІІ Світової війни. Місцевим це місце поховання радянських військовополонених і примусових робітників було відоме як “Російське кладовище”. 

Українські дипломати у Генеральному консульстві України в Гамбурзі дізналися про плани будівництва. Звісно, кладовище ніяке не “російське”, а радянське, а серед радянських військовополонених та примусових робітників могли бути українці. 

Українські дипломати домоглися початку розкопок. Серед ідентифікованих наразі  є й рештки Сергія Зелика, уродженця Київської області 1921 р.н., Родичів Сергія спільними зусиллями з музеєм вже вдалося знайти. 

На розкопках ще є неідентифіковані рештки, тож незабаром українців можуть очікувати нові відкриття. Розкопки триватимуть до березня 2022 року. 

Нагадаємо, 22 січня, у річницю загибелі перших 6 учасників Майдану, в центрі Києва пройшла Хода пам’яті (ФОТО)

Великий Київ у Google News

підписатися