Про те, як відновлювали порядок в університеті та рятували книги, розповіли у Київському національному університеті імені Тараса Шевченка.
Відразу після трагедії господарські служби розпочали обстеження приміщень та ліквідацію наслідків руйнувань, а до прибирання скла і будівельного сміття долучилися усі небайдужі працівники Університету.
Зазначається, що за короткий термін працівники здійснили прибирання приміщень та зашили всі віконні отвори фанерою, ДВП і плівкою.Долучилися до робіт і студенти.
Вже на другий-третій день після ракетного обстрілу за власною ініціативою студенти, групами по 20 осіб почали допомагати із наведенням ладу в будівлі Наукової бібліотеки ім. М. Максимовича. Вони не лише виносили сміття, а й допомагали з переміщенням бібліотечних фондів із тих приміщень, які зазнали ушкоджень найбільше.
Три дні відбувалося переміщення Фонду стародруків, який налічує майже 7000 екземплярів. Для цього робітники бібліотеки спільно зі студентами створили умовний конвеєр і по одному екземпляру передавали фоліанти з другого поверху бібліотеки до цокольних приміщень, куди тимчасово переміщені бібліотечні фонди.
Нагадаємо, 10 жовтня у Києві вранці пролунали кілька вибухів у Шевченківському і Солом’янському районах. Під час обстрілу центру столиці загинув кіберполіцейський, а також лікарка “Охматдиту” і працівниця “Укртелекому”. Згодом стало відомо, що 3 000 квадратних метрів вікон лишилися без скла.
Навчальний заклад замовив експертну оцінку завданих збитків, тому остаточна сума втрат вираховується. Постраждали червоний навчальний корпус, приміщення Навчально-наукового інституту філології, Наукової бібліотеки імені М. Максимовича і частково – хімічного факультету КНУ. Наразі вирішено, що пошкоджені під час обстрілів вікна будівлі університету Шевченка відновлять коштом держави