У Національному інституті раку розповіли що робити з вакцинацією онкохворим

Автор: Любава Лисичкіна
00:18 05.12.2021

Діти, які мають онкологічну патологію, також належать до групи з високими ризиками захворіти на коронавірус. Тому для них, звичайно, є бажаною спочатку планова вакцинація (до хімієтерапії, у період між курсами хімієтерапії), а потім і проведення щеплення від COVID-19.

У Національному інституті раку розповіли що робити з вакцинацією онкохворим

Про це розповів Андрій Безносенко, головний лікар Національного інституту раку.

Вакцинація може проводитися в будь-який період, незалежно від виду злоякісної пухлини. Імунізацію можна проводити як пацієнтам, що завершили лікування і перебувають у стадії ремісії, так і тим, хто зараз у процесі лікування. В тому числі це стосується пацієнтів, які мали хірургічні втручання, а також тих, хто отримує медикаментозну терапію.

Безносенко наголосив, що  пацієнти, які отримують хімієтерапію, таргетну терапію, імунотерапію або променеву терапію, мають робити щеплення, як тільки це буде можливим.

“Винятком є люди, які перенесли трансплантацію гемопоетичних стовбурових клітин або отримують CAR-T-клітинну терапію. Такі пацієнти можуть вакцинуватися не раніше, ніж через 3 місяці після закінчення лікування”, – наголосив медик.

До слова, цієї доби коронавірус убив 436 українців.

Великий Київ у Google News

підписатися