У “Мистецькому Арсеналі” відкрилась виставка документальної фотографії Києва 80-х років

18:57 11.12.2020

Киянин Олександр Ранчуков понад 40 років збирав архітектуру, пейзажі та вуличні сцени повсякденного життя столиці. Усі його роботи зроблені на чорно-білу плівку та покликані фіксувати реальність, а не займатися її режисурою.

У “Мистецькому Арсеналі” відкрилась виставка документальної фотографії Києва 80-х років

Про це повідомляється на офіційній сторінці “Мистецького Арсеналу” у Facebook.

На виставці будуть показані артефакти та архівні світлини періоду 1980-х років — відскановані негативи, підготовлені до друку з мінімальним втручанням.

Олександр Ранчуков не вважав себе художником, а свої фотографії — мистецтвом. Його кредо полягає в тому, що документальна фотографія не може вважатись мистецькою, тому що вона не є зрежисованою, штучно створеною, а є лише фіксацією реальності.

Фотошоп – це чергова розвага, це фокуси. Про що ви говорите, як фотограф-документаліст може ставитися до таких речей ?! Я прагну в своїх знімках максимально точно передати реальну картину життя”, – заявляв митець у коментарі “Your Art”.

У більшості фотографій Олександра Ранчукова прослідковується майже науковий, педантичний стиль архітектурної фотографії — основного виду професійної діяльності фотографа.

Здебільшого він працює з тканиною міста, з вулицею як відображенням історії місця, його підсвідомістю та соціокультурними процесами. Майстерно працюючи як фотограф архітектури, Ранчуков був також уважним спостерігачем соціального, людського. Він зображав те, що його безпосередньо оточувало, розповідаючи насамперед про свій час та своє місто“, – розповідають організатори заходу.

До слова, Ранчуков відомий не тільки на Вітчизні, а й далеко за межами України — його виставки проходили в Німеччині, Франції, Росії, Литві та США. Зокрема, серія фотографій “Образ життя радянського” набула чималої популярності й розлетілася по галереям, журнальним обкладинкам та газетам усього світу. 

У 2019 році Олександр Ранчуков пішов з життя, залишивши у спадок місту сотні фотографій улюбленого Києва. 

Виставка триватиме з 26 листопада по 17 січня 2021. 

Графік роботи галереї:

  • понеділок – п’ятниця з 12:00 по 20:00;
  • субота-неділя – вихідні.

Вхід вільний.

Нагадаємо, що виставка київського художника Максима Лубніна відкрилась у приміщенні музею Шолом-Алейхема. У доробку художника за 25 років творчості понад 5000 картин та безліч персональних виставок не лише в Україні, а й за її межами.

Читайте також: Фотовиставка на вокзалі: обличчя тих, завдяки кому крутиться колесо залізниці 

Великий Київ у Google News

підписатися