У Музеї Івана Гончара відкрили виставку картин про Помаранчеву революцію та Євромайдан

Автор: Любава Лисичкіна
00:18 20.11

Загалом представлено 27 мальованих олією полотен. Митець був учасником обох революцій і спеціально приїздив до Києва з Вінниччини. 

У Музеї Івана Гончара відкрили виставку картин про Помаранчеву революцію та Євромайдан
 

Як повідомляють у музеї, автором  картин  є Ігор  Зозуля. 

Митець принципово не зображував на полотнах політиків, натомість сфокусувався на протестувальниках. Саме у них, певен художник, рушійна сила будь-яких революцій і змін в Україні. 

“Я проста людина, ріс у селі, батько малював. Я міг створювати пейзажі все життя, натомість випало писати революції, став художником-революціонером. Але як інакше? Це наша історія, наша пам’ять, це треба писати”, – розповідає про полотна автор Ігор Зозуля. 

Мистецький простір зали символічно розділили навпіл: одна частина присвячена картинам періоду Помаранчевої революції, навпроти – полотна часів Євромайдану.

Генеральний директор Музею Івана Гончара, Петро Гончар пояснив важливість подібних виставок і їхню доцільність у НЦНК “Музей Івана Гончара”: “Подібні твори мистецтва ми зазвичай називаємо наївом. Такі художники малюють, бо не можуть не малювати, у цьому їхній талант і самобутність”.

Усі охочі зможуть безкоштовно відвідати виставку “Революційний вернісаж” до 18 грудня. Працює зала з вівторка по неділю з 10.00 до 17.30. 

Відвідувачів виставки просять  дотримуватися чинних карантинних вимог, а саме мати при собі сертифікат щодо вакцинації від COVID-19 або негативний ПЛР-тест, зроблений не більш ніж за 72 години до відвідування виставки, вдягати маску, яка закриває ніс та рот, дотримуватись соціальної дистанції. 

Великий Київ у Google News

підписатися