Про це повідомила заступниця голови КМДА Ганна Старостенко.
У межах виставки експонуватимуться твори відомих українських художників Анатолія Петрицького, Олександра Данченка, Анатолія Базилевича, Олександра Губарева, Ірини Левитської та дві роботи скульптора Володимира Лупійчука. Виставка триватиме до кінця вересня.
«Підступний ворог постійно намагається знищити нас, як націю, вкрасти та спаплюжити нашу історію та культуру. Тому зараз, як ніколи, важливо говорити про нашу звитяжну історію, давні державницькі традиції. Гетьманство, як історичний період, став містком між княжою добою Києва, боротьбою за Незалежність у XX сторіччі та новітньою історією України!» – наголосила Ганна Старостенко.
Цього року Музею гетьманства виповнюється 30 років. Музей відкрив свої двері в День Незалежності – 24 серпня 1993 року. Фонди музею налічують близько 11 тисяч експонатів. Відкриття виставкових залів для відвідувачів дало можливість познайомити українське суспільство, натхненне проголошенням Незалежності України, із концепцією музею як музею козацької державності.
Заступниця голови КМДА привітала колектив музею з 30-тирічним ювілеєм та подякувала працівникам музею за їхній неоціненний внесок у збереження культурної спадщини України. Вона також додала, що Музей гетьманства – це єдиний у Києві музей такого спрямування.
Музей гетьманства став науковим, дослідним, консультативним, культурним центром із питань історії козацтва, гетьманства, генеалогії української старшини та геральдики.
Експонати розкривають тему національно-визвольної війни під проводом Богдана Хмельницького, державотворчої діяльності гетьмана Івана Мазепи, долі гетьмана Пилипа Орлика, відновлення української гетьманської державності у ХХ ст. під проводом Павла Скоропадського тощо.