Про це йдеться на сайті Міністерства охорони здоров’я.
Генератори та пальне мають використовуватися тільки на відкритому повітрі на відстані не менше 6 метрів від вікон, дверей та гаражів, – наголошують в МОЗ.
В МОЗ також нагадали, що купувати необхідно тільки сертифіковану продукцію і тільки в ліцензованих точках продажу. А під час експлуатації – ретельно дотримуватися інструкцій виробника. Також у міністерстві наголосили, що використання подібних приладів заборонено дітям.
Необхідно тримати генератор сухим, захищати від дощу та затоплення. Дотик до мокрого генератора або пристроїв, підключених до нього, може призвести до ураження електричним струмом. Перед заправкою треба дати генератору охолонути. Пальне, пролите на гарячі деталі двигуна, може спалахнути.
Також в МОЗ наголошують на необхідності встановити в приміщенні детектори чадного газу і обов’язковій наявності вогнегасника.
Читайте також: Не лише генератори. Які товари можна ввозити в Україну без мита і ПДВ
Нагадаємо, на тлі відключень світла у Києві ціни на генератори повзуть вгору.
Як повідомляв “ВК”, на Київщині вже зафіксували кілька випадків отруєння чадним газом, зокрема і через неправильне використання генераторів. Так, у селі Княжичі три людини опинились у лікарні, у селі Бобриця та місті Гостомель отруїлись чадним газом дві людини: серед постраждалих 4-річна дитина, загинув чоловік. А у селі Лебедин чоловік ледь не вчадів через саморобний пристрій для обігріву будинку. Також у селі Софіївська Борщагівка від чадного газу загинуло три людини: подружжя та 17-річна дівчина.