У Мінсоці розповіли, чи буде підвищено мінімальну заробітну плату

Автор: Любава Лисичкіна
23:23 05.08

Як відомо, на жовтень цього року заплановане підвищення мінімалки до 6,7 тис. грн.

У Мінсоці розповіли, чи буде підвищено мінімальну заробітну плату Фото: Ілюстративне

Про це міністр соціальної політики Оксана Жолнович заявила в інтерв’ю “Інтерфакс-Україна”.

 За словами міністерки, сьогодні питання зайнятості, праці, в тому числі, і питання мінімальної заробітної плати знаходяться у віданні Міністерства економіки.

“Я можу прогнозувати, що ми будемо витримувати ці гарантії, але нам потрібно буде проводити консультації з роботодавцями. Мінімальна зарплата, з одного боку є гарантією для людей, але з іншого боку це є фіскальний маркер, бо з підняттям, збільшується кількість податків”, – зауважила Жолнович.

Для Міністерства соціальної політики збільшення мінімальної заробітної плати вигідно, тому що одразу збільшуються відрахування в Пенсійний фонд, Фонд соціального страхування і інші наші фонди, зазначила посадовиця. Але наскільки це можливо і підйомно для роботодавців, потрібно консультуватися.

“Сьогодні таке підвищення закладено в бюджеті, і якщо цього не змінити, то воно буде виконуватися. Чи буде внесено проект змін до бюджету з тим, щоб заморозити цю цифру, я ще не знаю”,  – відповіла Жолнович.

Голова Мінсоцполітики також додала, що  щодо наступного року, то це питання взаємодії і розмови з бізнесом, бо має бути врахована і його складова. Якщо влада будемо розуміти, що бізнесу дуже важко, і вони “не потягнуть” серйозного збільшення, то  буде шукати можливості піднімати соціальні стандарти іншими шляхами. Зокрема так, як це робиться зараз у співпраці з міжнародними організаціями і додатковими виплатами.

Нагадаємо, на користь України перейдуть конфісковані 903 російські активи.

 

 

 

Великий Київ у Google News

підписатися