Як повідомляє пресслужба МОУ, є чітко визначені правила надання відстрочки для здобувачів освіти та педагогічних працівників.
Зокрема,
- студенти професійно-технічних, фахових передвищих та вищих навчальних закладів, інтерни та докторанти отримають відстрочку на весь семестр, але не більше ніж на шість місяців (вересень-лютий і березень-серпень).
- науково-педагогічні працівники, які мають науковий ступінь, а також педагогічні працівники різних освітніх закладів матимуть відстрочку до завершення навчального року (якщо на постійній роботі – тривалістю 12 місяців у рік).
У міністерстві підкреслили, що принципова новація полягає в тому, що тепер здобувачам освіти не потрібно кожних три місяці підтверджувати статус у територіальних центрах комплектування та соціальної підтримки (ТЦК та СП). Раніше саме такою була вимога законодавства під час дії правового режиму воєнного стану та загальної мобілізації.
Відстрочка онлайн та в ТЦК
- Наразі студенти можуть оформити відстрочку у зв’язку із навчанням у застосунку «Резерв+». Завдяки постійному обміну даними між ЄДЕБО та реєстрами Міноборони, продовження відстрочки відбувається онлайн. Це значить, що здобувачу освіти не потрібно кожні шість місяців (раніше кожні три місяці) звертатися до ТЦК та СП.
- Для студентів, які не мають можливості або бажання користуватися «Резерв+», передбачена окрема процедура: вони мають раз на пів року у своєму навчальному закладі отримати витяг з ЄДЕБО та звернутися до територіального центру комплектування та соціальної підтримки для продовження відстрочки.
Відстрочка для викладацького складу
Викладачі мають бути працевлаштовані на ставку не нижче 0,75, що підтверджується навчальними планами на навчальний рік, який триває з 1 вересня по 31 серпня (включаючи канікули і відпустку), якщо інше не встановлено положенням про організацію навчального процесу відповідного закладу.
До слова, Олександру Гречанику посмертно присвоєно звання Героя України.