За кордоном лише 75 тисяч українських військовозобов’язаних оновили свої дані. Як вони будуть отримувати штрафи – пояснили у Міноборони.
Речник Міністерства оборони України Дмитро Лазуткін зазначив, що не важливо оновили чи ні свої військово-облікові дані військовозобов’язані українці за кордоном, адже їхні дані є у державних реєстрах тому їхні рахунки можуть бути заблоковані.
“75 тисяч українців оновили свої дані за кордоном. Малувато. Я згоден, що ця цифра не та, яка могла бути. Люди, які мешкають за кордоном і залишаються громадянами України на них також розповсюджується законодавство. Через виконавчу службу можуть бути заблоковані їхні рахунки, наприклад. Постанова може прийти на їхнє місце реєстрації, на те місце, яке є у державних реєстрах. Це не означає, що вони абсолютно там знаходяться поза зоною і жодної відповідальності їхнім діям не буде”,- пояснив він у прямому етері “Свобода. LIVE”.
Стосовно киян та всіх українців речник Міноборони України зазначив, що отримання першого штрафу за неоновлення військово-облікових даних – це “не галочки поставлять й автоматично всім розішлють штрафи”, а певна процедура:
- виявлення правопорушення;
- якщо вдалося виявити правопорушника – затримати й доставити його для складення протоколу;
- якщо не далося виявити правопорушника – викликати його повісткою з метою оновлення даних або з метою складання протоколу;
- скласти постанову із правопорушником, або без нього;
- вручити під розпис або направити постанову.
“Мета була спонукати людей оновити свої дані, все-таки “зачекинитися” – вказати свій телефон, місце проживання актуальне. А не просто всіх підвести під штраф”, – додав Лазуткін.
Дивіться також: У Києві молоді бізнесмени YBC злякалися волонтерів “Азову” та попросили сховатися їх “десь у кутку”
Як писав “ВК”, військовий облік з 17 років – це не мобілізація: роз’яснення від ЗСУ щодо того, як реагувати на повістки киянам.
Нагадаємо, викладачам столичних університетів, у яких немає наукових ступенів, відстрочка від мобілізації не передбачена.