Про це повідомляє у Facebook пресслужба Київського метрополітену.
Постери, що розміщені у вагонах поїзда #ШахрайГудбай, нагадують нікому не повідомляти пін-код своєї картки, радять не піддаватись на емоції та не відправляти кошти незнайомцям, які телефонують щодо родичів, до детального з’ясування їх місцезнаходження, а також містять інші важливі поради.
Зазначається, що сьогодні найпопулярнішим методом шахрайства з платіжними картками в Україні є соціальна інженерія – коли користувачі самі переказують гроші аферистам або розкривають їм дані своїх карток.
За інформацією Національного банку України, минулого року сталося майже 72 тисячі випадків незаконних дій з платіжними картками. 58% із них – в інтернеті. З’явилися й нові сценарії, коли користувачам під виглядом державних органів обіцяють грошову допомогу через карантин і у такий спосіб виманюють дані платіжних карток.
У підземці ж, як місці масового перевезення людей, пасажирам не варто залишати платіжні картки чи мобільні телефони у задніх кишенях штанів. Також важливо не демонструвати екран пристрою незнайомцям, особливо під час здійснення фінансових операцій”, – нагадали у метрополітені.
Читайте також: Де в Києві жити добре: ревізія мікрорайону на Виноградарі – репортаж
Нагадаємо, шахраї полюють не лише за чужими грішми, а й нерухомістю. Так, нещодавно шахраї привласнили приміщення поліції у Дарницькому районі.