«Вихована балериною, мама залишилась тілесно-чутливою. Шиє одяг відповідно до своїх відчуттів, не любить, коли щось заважає чи тисне. Я в цьому побачила перетин танцю, руху і форм. Мама рухається взагалі фантастично досі, в 66 років», – каже Ганна.
У основі вистави танець 1996 року у східних костюмах, який мати Ганни поставила під пісню Доктора Албана It’s My Life у донецькому палаці молоді «Юність» .
«Я була маленька і тоді він видався казковим, заворожив мене. Здавалося, що це найкращий і найскладніший танець у світі, тому мені ніколи не вийде його повторити. Згадавши це дитяче враження, трохи покопалася в архівах і знайшла відео. Наліт казковості стерся. Тепер це виглядало смішно Мене зацікавило, що це за культура така? Пісню не перекладали, не знали ще й того, що співак темношкірий, а пісня взагалі маніфест чорної людини. Він співав про свою культуру, тоді як хореографці з шахтарського містечка просто сподобався веселий ритм, зі східними, модними на той час мотивами. І перша фраза, переклад якої знали всі — «це моє життя». А її життям є танець», – каже Віноградова.
В роботі відображений часовий культурний зріз регіону, спогади з минулого, танці в теперішньому, культура 90-х, питання старіння, український Схід та інше. Ганна розповідає про дослідження культури Донбасу через осмислення власного досвіду взаємин у сім’ї та із зовнішнім світом.
Вартість квитка: 350 грн, придбати можна за посиланням.
Організовує подію мистецька агенція proto produkciia. Виставу вперше було створено та показано у вигляді work in progress в грудні 2022 року в межах Стипендії Антонена Арто.
Ганна Віноградова – перформерка, хореографка. Народилася та виросла в м. Донецьк, у 2014 році переїхала в Київ. Брала участь у багатьох проектах TanzLaboratorium, research oriented group. Співзасновниця та викладачка школи танцю для дітей “Человеки”. Разом із мамою працює в самоорганізованій сімейній майстерні одягу “Ніде не тисне”. Читала курс “Перформанс та сучасний танець” для студентів КАМА. Час від часу створює сольні перформанси, а також у співпраці з колегами.
Ольга Віноградова – балерина у минулому, викладачка танцю, хореографка. Кравчиня та дизайнерка в сімейній майстерні “Ніде не тисне”. Народилася та виросла на Уралі, до 2014 року жила в Донецьку, потім в Костянтинівці, з літа 2022 мешкає в Києві.