У Лондоні попрощалися з принцом Філіпом

Автор: Галина Ворона
00:40 18.04

17 квітня в Лондоні відбулися похорони принца Філіпа, герцога Единбурзького – чоловіка королеви Єлизавети II. Його поховали у сімейному склепі в каплиці Святого Георгія у Віндзорі.

У Лондоні попрощалися з принцом Філіпом

Церемонію прощання з принцом транслювали онлайн на YouTube-каналі королівської сім’ї. 

Особисто попрощатися з герцогом змогли лише найближчі через пандемію.

Труну з тілом монарха доставили з Віндзорського замку до каплиці Святого Георгія на Land Rover, який модифікували за проектом принца Філіпа. Королева супроводжувала процесію на машині, а діти і внуки Філіпа йшли за труною. У заході також брали участь понад 730 військовослужбовців.

Після національної хвилини мовчання о 15:00 розпочалась служба – її провели декан Віндзора Девід Коннер і архієпископ Кентерберійський Джастін Уелбі.

За бажанням Філіпа, під час церемонії не було ані проповіді, ані панегірика – говорили про життя і спадщину Філіпа, його військово-морську службу, пристрасті до інженерних наук і відданість королеві. Герцога згадували як людину, що збагачувала життя всіх, кого він знав, “добротою, гумором і людяністю”.

Декан Віндзора сказав, що життя Філіпа була “благословенням”.

Королева Єлизавета II на похоронах свого чоловіка сиділа сама.

Після відспівування труну з тілом опустили в підземну королівську усипальницю в каплиці Святого Георгія в Віндзорському замку. 

Читайте також: Оцінив котлету по-київськи та жив на Липках. Принц Філіп бував в Києві

Нагадаємо, принц Філіп помер 9 квітня, до свого 100-річчя він не дожив кілька місяців.

Великий Київ у Google News

підписатися
загрузка...