У лікарню з павуком у банці: чоловіка на городі вкусив один з найбільш небезпечних павуків світу

Автор: Любава Лисичкіна
19:48 23.07

Перед тим як їхати в лікарню, чоловіку вдалося зловити павука та привезти його в банці до броварської лікарні.

У лікарню з павуком у банці: чоловіка на городі вкусив один з найбільш небезпечних павуків світу

Випадок трапився вчора, повідомляє Трибуна-Броварів.

39-річний броварчанин перебував у садовому товаристві «Трудовик», що в Рожнах. Чоловік вийшов на город аби зірвати для салату листя базиліку,  протягнувши руку до рослини, броварчанин відчув пронизливий біль. Рука почала миттєво  опухати. Виявилося, що  його  вкусив павук «жовтий мішок».  

Аби уникнути анафілактичного шоку, який може закінчитися навіть летально, медики ввели постраждалому протиалергічні препарати.

Після крапельниці чоловік відчув себе значно краще і лікарі відпустили його додому.

Що ж це за павук, який може навіть забрати життя людини?

Павук «жовтий мішок» або Cheiracanthium punctorium (латинська назва павука) входить до десятки найбільш небезпечних павуків світу. Однак біологи стверджують, що небезпека цих павуків перебільшена і не становить безпосередньої загрози для життя людини, хоча можлива гостра алергічна реакція. Його укуси дуже болючі, можуть викликати тривалі напади нудоти, сильні головні болі та підвищення температури. На місці укусу утворюються некротичні рани. Якщо в людини є алергічна реакція на отруту, її необхідно терміново відвезти в лікарню.

Упізнати павука легко: його довжина сягає сантиметра, він жовтуватого кольору, голова червоного кольору, тіло переливається на світлі. Кігтики на ніжках чорні.

Павуки з великими червоними щелепами – це представники численного сімейства павуків-мішкопрядів. Із кількох десятків видів цього сімейства, тільки один вид Cheiracanthium punctorium фахівці відносять до отруйних. Самки цього виду досягають 15 мм і здатні прокусити шкіру людини. Як й інші павуки, вони схильні кусатися тільки, коли обороняються.

Цей вид павуків поширений у Центральній та Східній Європі, Західній та Середній Азії. Але ареал виду розширюється, що, можливо, пов’язано з глобальним потеплінням.

Павук жовтий активний із травня до серпня. Мешкає на степових ділянках, луках, пустках із високою травою. Притулком для павука служить гніздо, яке він будує поміж листя або суцвіття злакових трав’янистих рослин.

У випадку вкусу павука необхідно:

  • рясно промити місце вкусу мильною водою;
  • зафіксувати вражену частину тіла (руки чи ноги), скориставшись гілкою або дошкою. Обмежити рух кінцівки, що дасть можливість запобігти швидкому розповсюдженню отрути організмом. У випадку, коли укушена верхня чи нижня кінцівка, слід накласти пов’язку трохи вище місця враження, щоб загальмувати розповсюдження отрути організмом. Важливо, щоб пов’язка не була надто тугою, оскільки вона може зупинити циркуляцію крові;
  • на вражену ділянку тіла можна прикласти холодний компрес (пляшку з холодною водою, пузир із льодом, шматок льоду, загорнутий у чисту тканину або бинт тощо);
  • необхідно пити велику кількість рідини аби вивести отруту з організму;
  • негайно звернутися до найближчого лікувального закладу.

До слова, у столичному парку викинули сотні ящиків із зіпсованими фруктами і ягодами. 

Великий Київ у Google News

підписатися