У Київському музеї авіації реставрують унікальний літак

Автор: Тетяна Сененко
23:32 08.02.2022

У зв’язку з ліквідацією місцевих авіаперевезень на території України у 1990-х роках ці літаки масово списали, у Росії вони виконували польоти ще у 2000-х

У Київському музеї авіації реставрують унікальний літак

Про це повідомили в київському музеї авіації.

ЯК-40 – це турбореактивний пасажирський літак, який призначався для заміських перевезень на невеликі відстані. Його у СРСР експлуатували на місцевих авіарейсах. Виробляли його з 1966 по 1981 рік. Усього було випущено 1012 таких літаків.

Нині це – музейний експонат.

Замінювати ЯК-40 іншими моделями почали ще за СРСР – наприкінці 1980-х років. Цікаво, що ці літаки використовувалися не лише в Союзі, але також в Італії, Німеччині та навіть Латинській Америці.

У київському музеї авіації займаються реконструкцією одного з перших ЯК-40, випущеного в 1968 році. У музей він потрапив у жовтні 2020 року. Усі пошкоджені елементи літака вже були відреставровані за минулі півтора роки, розпочалися роботи з відновлення салону. 

Нагадаємо, найбільший літак у світі АН-225 “Мрія” отримав нового командира екіпажу, який вже провів перший самостійний політ.

Нагадаємо, раніше ми повідомляли, що українська “Мрія” під час приземлення зазнала пошкодження.Щоб повністю відновити працездатність літака, потрібно було замінити болти.

До слова, “Антонов” показав перший військово-транспортний літак.

Великий Київ у Google News

підписатися