У Київраду все ж таки завітав голова Дніпровської РДА, аби пояснити навіщо барабани та овочерізки у шкільні укриття

Автор: Ольга Даниленко
14:33 20.06.2023

Сьогодні у Київраду прийшов т. в. о. голови Дніпровської РДА Павло Бабій та сказав, що до суспільного розголосу, нічого не знав про закупівлю у шкільні укриття свого району 300 шкіряних барабанів майже за 900 000 тис. грн, 12 овочерізок за 131 958 тис. грн кожна, сковорідки за 743 тис. грн та пароконвекційної печі за 487 тис. грн.

У Київраду все ж таки завітав голова Дніпровської РДА, аби пояснити навіщо барабани та овочерізки у шкільні укриття
оренда квартири Київ

Звіт т. в. о. голови Дніпровської РДА Павла Бабія депутати  мали заслухати ще на минулому засіданні після обіду, але була оголошена повітряна тривога й депутати не змогли продовжити роботу у сесійній залі. Тому депутати Київради перенесли звіт Бабія на сьогодні, повідомляє “ВК”.

Зокрема, Бабій ще раз нагадав, що закупівлю 300 шкіряних барабанів вирішили скасувати, однак пообіцяв провести кадрові зміни у Дніпровській РДА, якщо перевірка доведе неефективність закупівель.

Кадрові рішення будуть 100-відсотково. Оцінка цьому буде надана. Поки керівник управління освіти у нас окрема юридична особа, тому вона відповідає за дані закупівлі”, – зазначив Бабій.

Т. в. о. голови Дніпровської РДА Бабій не пояснив депутатам навіщо у шкільні укриття його району закупили 12 овочерізок, дорогу сковорідку та пароконвекційну піч.

За його словами, Дніпровська РДА направила листи до Департаменту освіти і науки та Департаменту аудиту Київської міської державної адміністрації щодо надання правової оцінки закупівлям Дніпровська РДА для шкільних укриттів.

Депутат Київради від фракції “ЄС”, голова контрольної комісії з перевірки утримання укриттів Леонід Ємець поставив питання: чим мотивуються представники Дніпровської РДА, коли замість проведення ремонтів в укриттях закуповують овочерізки та сковорідки.

Сковорідки – дві штуки по 720 тисяч мати, пароварку – за 500 тисяч у той час, коли у сусідній школі, де таке ж саме укриття, такі ж самі діти, кияни потребують нормальних умов. Саме на вашому управлінні освіти лежить це завдання, ви як голова районної адміністрації, у підпорядкуванні якого вона знаходиться, мали забезпечити, щоб таких ситуацій не виникало. Це ми ще не завершили нашу роботу. Тому, про мотивацію – чому не було виявлено ці помилкові закупівлі заздалегідь і які ваші кроки у випадку, якщо буде доведено розслідуванням про те, що мотивація не відповідала потребам?” – поставив питання Ємець.

Голова Дніпровської РДА Бабій відповів, що не знав про ці закупівлі, адже не має доступу до фінансових звітів свого керівника освіти.

Ми бачимо тільки, у нас керівник освіти – це окрема юридична особа. Фінансові звіти проводить окремо і ми тільки бачимо наприкінці, коли вже Прозоро відбулося, згідно з держзакупівлями. Більш детально чим керувалась керівник освіти – вона доповість по кожному елементу закупівлі”, – відповів Бабій.

Голова Дніпровської РДА Бабій також наголосив, що у Дніпровському районі всі укриття майже на 100% мають належний вигляд й готові до використання.

Укриття 136 закладів, у нас тільки у трьох зараз ще відсутні, а майже у нас 100%-во зроблені укриття, навіть у дитячих садочках. Ми вийшли з ситуації й овочесховище ми перетворили на укриття. Тому я з повною відповідальністю кажу, що з укриттями ми працюємо максимально відповідально. В цьому році ми ще набагато покращимо цю роботу”, – додав Бабій.

Наразі засідання Київради завершено. Про дату наступного повідомлять пізніше.

Додамо, депутати контрольної комісії з перевірки утримання укриттів планують викликати й заслухати звіти всіх голів столичних райдержадміністрацій щодо ефективності використання коштів витрачених на укриття.

Читайте також:  На облаштування столичних укриттів міська влада виділяла 1,2 млрд гривень

Нагадаємо, сьогодні голова КМДА Віталій Кличко не завітав на засідання Київради. Секретар Київради Володимир Бондаренко проводив сесію сам.

Як повідомляв “ВК”, у Дніпровський РДА замовили для шкільних укриттів 300 шкіряних барабанів за 890 000 гривень, закупили 12 овочерізок Robot Coupe CL50 за 1,5 млн грн, кожну купували за 131 958 тис. грн. Однак магазини пропонують такі самі за вартістю від 60 до 70 тисяч гривень.

Також у Дніпровській РДА закупили для шкільних укриттів 6 500 стільців типу “Джокер” на 4 875 000 грн. Кожен за 750 гривень, однак виробник продає дешевше. 

 

Великий Київ у Google News

підписатися