У Київраді ініціюють розірвання побратимства столиці з Мінськом

Автор: Любава Лисичкіна
22:30 18.04

Депутати фракції “Голос” в Київраді зареєстрували проєкт рішення, який передбачає позбавлення столиці білорусі статусу міста-побратима Києва.

У Київраді ініціюють розірвання побратимства столиці з Мінськом

Про це повідомили у пресслужбі партії “Голос” в Києві.

Депутати також пропонують припинити співробітництво між містами Київ та Мінськ до часу, коли білоруський народ звільниться від авторитарного режиму та встановить демократичний режим.
 
“Це є цілком логічним, адже, як відомо, самопроголошений президент білорусі Олександр Лукашенко надав згоду на накопичення військових рф та техніки на території білорусі. Саме з території білорусі почався масштабний та один з основних наступів військ окупанта на Київ, саме з території білорусі постачалось забезпечення цих військ, які окупували громади Київської області: Іванківську, Бородянську, Немішаєвську, Бучанську та інші. Весь світ побачив трагічні, звірські, моторошні наслідки тимчасового перебування на території громад Київщини “русского мира” – тисячі вбитих, закатованих, понівечених цивільних людей, сотні згвалтованих жінок та дітей”,  -повідомляють у політсилі.
 
Разом з тим, наголошують депутати і на тому, що  з території білорусі здійснюються постійні обстріли балістичними та крилатими ракетами території України, українських міст, громадян України.
 
Депутати від “Голосу” закликають колег по Київраді підтримати даний проєкт рішення.
 
Як відомо, після розвалу СРСР побратимами Києва стали столиці колишніх союзних республік СРСР, які стали столицями незалежних держав, в тому числі і столиця білорусі. З містами-побратимами Київ  підписував документи про поріднення, дружбу, співробітництво, партнерство. Відповідну угоду з Мінськом було підписано 05.07.1997.
 
До слова, Кличко заявив, що  гарантувати безпеку в місті влада не може, бо Київ був і залишається метою агресора.

Великий Київ у Google News

підписатися