У Київраді готові боротися за те, щоб учасники АТО проходили реабілітацію у столичному госпіталі

Автор: Любава Лисичкіна
18:55 24.02

У зв’язку з поширенням Covid-19 на рівні центральної влади були прийняті рішення, які призупиняють планову госпіталізацію пацієнтів. Відтак, учасники АТО не можуть розраховувати на комплексну реабілітацію.

У Київраді готові боротися за те, щоб учасники АТО проходили реабілітацію у столичному госпіталі
Як ідеться у заяві  лідерки «Європейської Солідарності» в місті Києві Марини Порошенко, є необхідність змінити це.
 
Депутатка закликає Кабмін та МОЗ усунути прогалини, які перешкоджають реабілітації учасників АТО в Київському міському клінічному госпіталі ветеранів війни.  Відповідний  проєкт звернення до Кабміну та МОЗ щодо  забезпечення проведення реабілітації учасників АТО в КНП «Київський міський клінічний госпіталь ветеранів війни»,   одноголосно підтримала профільна комісія Київради з питань охорони здоров’я та соціальної політики.
 
«Сьогодні ми маємо патову ситуацію, коли через недосконалість нормативно-правових актів учасники АТО не мають можливості пройти реабілітацію. Так, до Київського міського клінічного госпіталю ветеранів війни пацієнти госпіталізуються лише в плановому порядку. А рішення Кабміну зараз забороняє планову госпіталізацію через ризик поширення коронавірусу. Відтак, ветерани війни, учасники АТО не можуть отримувати необхідну допомогу», – розповідає Марина Порошенко.
Марина Порошенко наголошує на тому, що в умовах війни з Росією органи державної влади та місцевого самоврядування мають піклуватися про учасників бойових дій на сході держави та створювати умови для їхньої комплексної реабілітації.  
 
«Кабмін та МОЗ терміново мають вирішити це питання, адже герої, які захищають нас на сході країни, потребують комплексного догляду і піклування від держави та міста. До того, ж матеріально-технічна база Київського міського клінічного госпіталю ветеранів війни дозволяє забезпечити учасників АТО повним пакетом послуг з реабілітації, однак зараз не використовується за призначенням», – зазначає Марина Порошенко.
Нагадаємо, у Києві реорганізують протитуберкульозну службу: створять центр, що координуватиме лікування хворих.

Великий Київ у Google News

підписатися
загрузка...