Про це повідомляється на Facebook-сторінці заповідника.
Як зазначив заступник гендиректора заповідника Іван Яговенко, ця церква не постраждала від руйнівних бомбардувань, проте її стан та вік потребує термінової реставрації. Особливо це стосується живопису, який ми можемо втратити, якщо не вжити невідкладних заходів.
Проєктну документацію на реставрацію вже розробляли 14 років тому, і за цей час не лише погіршився стан церкви, а й зʼявилися нові методи дослідження стану памʼяток та реставрації. Відтак, ЮНЕСКО оголосить конкурс для проведення її коригування.
Проєкт відновлення церкви передбачає три етапи: актуалізація документації, першочергова консервація живопису та проведення реставраційних робіт. Наразі триває підготовчий етап, під час якого потрібно зібрати та проаналізувати нові дані.
“ЮНЕСКО взяла на себе зобов’язання підтримати проєкт розроблення документації та першочергових протиаварійних робіт. Ми спільно з фахівцями заповідника розробили технічне завдання для проєктувальників, які будуть переглядати, оновлювати документацію, доповнюючи її новими дослідженнями. Цей проєкт також включає дослідження та консервацію монументального живопису церкви”, — зазначила проєктна менеджерка бюро UNESCO Ukraine Daryna Nedzelska.
Таким чином, завдяки увазі ЮНЕСКО та підтримці Японії, а також за сприяння МКІП, розпочався важливий етап підготовки до реставрації Церкви Всіх Святих, що дозволить зберегти цю унікальну пам’ятку.
Читайте також: Біля Києво-Печерської лаври демонтують МАФи
Нагадаємо, на території Нижньої лаври відкрився військовий храм.