У Києві з’явиться новий парк Совські ставки

Автор: «Київ.Newsroom», телеканал «Київ»
14:04 30.09

Екологічна комісія Київради одноголосно підтримала таку ініціативу.

У Києві з’явиться новий парк Совські ставки

 Рішення про повернення громаді Києві 19 гектарів землі Совських ставки повідомила Київська міська прокуратура, розповіли в програмі «Київ. Newsroom» на телеканалі «Київ».

Земля в рекреаційній зоні перебувала з 2008 року і призначалась для побудови восьми багатоповерхівок. Зведення ЖК не почалося, ділянку отримували в занедбаному стані, а прибирали її комунальники столиці. Тож київська прокуратура звернулася з позивом до суду, який був задовільнений. І от земля на Совських ставках повернулася у власність міста.

«Попереду у нас ще земельна комісія і рішення сесійної зали. Плюс колишній орендар намагається оскаржити рішення попередніх судів і вже дійшов до касації. 8 жовтня відбудеться касаційний суд. Та він не зможе відмінити рішення першої інстанції, воно вже вступило в силу, земля вже є в реєстрах у власності громади. Але я думаю, що він буде намагатися отримати гроші, які сплачував за оренду. Думаю, що це його справжня мета», – розповів громадський активіст Андрій Яніцький, один із тих, хто бореться за збереження нижнього каскаду Совських ставків.

Тепер на цьому місті з’явиться парк майже у 22 гектари. Тут розташовані декілька водойм, посередині протікає ріка Совка, притока Либіді. Якщо в цьому році київські депутати встигнуть зробити всі документи, то вже наступного можна буде почати підготовчі роботи  – дослідити ділянку з науковцями, чи є там червонокнижні рослини та тварини.

Позиція громади – зберегти якомога більше природи. Тобто зробити на Совських ставках парк дикої природи посередині міста. Але потрібно прибрати сміття, сухостої. Можливо з’являться вело- та пішохідні доріжки, паркувальні місця, але лише навколо ділянки.  Тобто лише мінімальна інфраструктура. Це не буде урбанізований парк, як, наприклад, «Наталка» на Оболоні.

До речі, все сьогодні можна прогулятися Совськими ставками. А цієї суботи активісти планують провести тут толоку з прибирання сміття.

 

Великий Київ у Google News

підписатися