Такі рішення були прийняті сьогодні, 30 травня, на пленарному засіданні III сесії Київської міської ради IX скликання 64 депутатами.
Обидві пропозиції пройшли громадське обговорення та були підтримані більшістю киян.
Як зазначається, назву “сквер Героїв ОУН” отримала безіменна зелена зона у Святошинському районі, розташована на перетині проспектів Академіка Палладіна та Берестейського й вулиці Ореста Васкула.
Таке перейменування має на меті “вшанування учасників підпілля Організації українських націоналістів (ОУН) під час Другої світової війни та учасників російсько-української війни, що були членами ОУН або бійцями Батальйону ОУН, який з 2014 року захищає Україну від російських окупантів”.
Ініціативу перейменування скверу висунула Громадська спілка “Національне української молодіжне об’єднання”.
Зелена зона відтепер має символічне значення, оскільки її назва уособлює національну гордість та ідентичність, а також підтримку ідеї української самосвідомості та суверенітету”, – наголосив заступник міського голови – секретар Київської міської ради Володимир Бондаренко.
Сквер імені українського вченого, релігієзнавця, письменника, громадського діяча Ігоря Козловського розташований на розі вулиць Григорія Сковороди та Почайнинської.
Як зазначила депутатка Київської міської ради Олеся Пинзеник, Україна бореться за збереження української історії та перебуває у постійній боротьбі за незалежність, національну ідентичність, самобутність, демократичні цінності та формування національної свідомості.
Ми повинні гідно вшановувати українських патріотів, які відстоюють національні ідеї. Саме тому за підтримки громадськості було ініційовано найменування безіменного скверу на честь видатного українського вченого, релігієзнавця, письменника та громадського діяча Ігоря Анатолійовича Козловського. Він присвятив своє життя дослідженню релігійних та культурних аспектів розвитку суспільства, його наукові дослідження та публікації сприяли глибшому розумінню релігійних питань та культурної спадщини України. Також слід відзначити, що під час перебування в російському полоні, він не зрадив своїх проукраїнських цінностей. Після звільнення з полону він докладав всі свої зусилля для звільнення інших полонених. Нам варто відзначити його наукові досягнення та громадський внесок у формуванні українського суспільства, оскільки він є прикладом для всіх нас”, – додала вона.
Довідка. Ігор Анатолійович Козловський народився 16 лютого 1954 року – помер 6 вересня 2023 року. Український вчений, релігієзнавець, кандидат історичних наук, письменник, громадський діяч. З 2019 року був членом Національного товариства імені Шевченка в України. Старший науковий співробітник Відділення релігієзнавства Інституту філософії імені Г. С. Сковороди НАН України. Президент Центру релігієзнавчих досліджень та міжнародних духовних стосунків, керівник Донецького обласного відділення Української асоціації релігієзнавців, президент громадської організації «Центр Діскавері», віце-президент Українського центру ісламознавчих досліджень.
Читайте також: Вулицю у Києві пропонують перейменувати на честь ідеолога українського націоналізму Дмитра Донцова
Нагадаємо, у Києві назвали вулиці на честь Гліба Бабича та Дениса Монастирського, сквер – іменем Дмитра “Да Вінчі” Коцюбайла.