У Києві з’явились перші мобільні бригади, які допомагатимуть постраждалим від насильства

Автор: Марія Супрун
16:08 19.08.2022

У Києві запустили перші мобільні бригади соціально-психологічної підтримки постраждалих від домашнього насильства та насильства за ознакою статі. Створення мобільних бригад відбулося у співпраці міської влади та Фонду ООН у галузі народонаселення.

У Києві з’явились перші мобільні бригади, які допомагатимуть постраждалим від насильства
Світлодіодне освітлення

Про це повідомила заступниця голови КМДА Марина Хонда.

Бригади працюватимуть на базі Центру гендерної рівності, запобігання та протидію насильству. Вони будуть розподілені таким чином: три бригади працюватиме на правому березі Києва, дві – на лівому.

У складі бригади працюватимуть соціальний працівник, психолог та водій. Вони надаватимуть не тільки психологічну допомогу, а й роз’яснення щодо прав постраждалих, які послуги вони можуть отримати та за потреби доставлятимуть їх до кризових кімнат чи притулків.

Викликати таку бригаду можна за телефоном 15-00 зі стаціонарного або 044-242-15-00 з мобільного. Також викликати таку бригаду можуть працівники поліції, які зафіксували випадок скоєння домашнього насильства.

Довідково. Мобільна бригада – спеціалізована служба підтримки осіб, які постраждали від домашнього насильства та насильства за ознакою статі. Основними завданнями мобільної бригади є:

  • надання психологічної допомоги постраждалим особам;
  • реагування та надання не пізніше ніж протягом однієї доби соціально-психологічної допомоги постраждалим особам, які потребують термінової допомоги, зокрема шляхом кризового та екстреного втручання;
  • інформування постраждалих осіб щодо послуг (медичних, соціальних, психологічних, правових тощо), які вони можуть отримати для подолання наслідків насильства, та щодо надавачів таких послуг, зокрема інших загальних або спеціалізованих служб підтримки постраждалих осіб;
  • роз’яснення постраждалим особам їхніх прав, визначених законом, можливостей отримання допомоги від суб’єктів та доцільності її отримання;
  • провадження інформаційно-просвітницької діяльності (у тому числі розповсюдження серед населення відповідних інформаційних матеріалів) щодо форм, проявів та наслідків насильства, формування нетерпимого ставлення громадян до цих явищ, а також щодо заходів у сфері запобігання та протидії насильству.

Нагадаємо, що з початку повномасштабного російського вторгнення, на телефон довіри 15-00 надійшло більше п’яти тисяч звернень стосовно домашнього насильства та переживань через війну.

Великий Київ у Google News

підписатися