У Києві зі сміття зробили кита, а в Британії – Макрона, Байдена і Меркель

Автор: Леся Москаленко
21:38 15.09.2021

Сьогодні у Києві біля дев’ятого павільйону ВДНГ відкрили 12-метрову скульптуру кита із переробленого пластику. Пластиковий кит буде змінювати кольори залежно від температури та чистоти повітря, опадів і календарних дат.

У Києві зі сміття зробили кита, а в Британії – Макрона, Байдена і Меркель Фото: Artem Neba

Виготовили арт об’єкт із пластикових відходів, зібраних у столиці, спроектував його Валерій Коршунов. Проект втілено за підтримки УКФ, Міндовкілля та Мінкульту. Основна мета скульптури – привернути увагу до забруднення довкілля пластиковим сміттям, яке, якщо його правильно зібрати, може стати цінною вторсировиною.

Використовувати силу мистецтва аби привернути увагу до теми забруднення довкілля почали не вчора. Такий напрямок називають еко-арт. Деякі митці саме завдяки своїм інсталяціям зі сміття здобули популярність і визнання. Так, у США організація «Змито на берег» – за останні 10 років вже перетворила 20 тон зібраних на березі океану відходів на 70 скульптур.

А британський художник Джо Раш цього літа спорудив у Корнуоллі велетенську скульптуру у стилі знаменитого монументу на горі Рашмор. От тільки Раш виконав голови лідерів «Великої сімки» із електронних відходів. Скульптура була готова якраз до зустрічі лідерів G7 в Британії і стояла якраз навпроти місця, де проходив самміт. Так автор намагався розворушити совість лідерів і привернути увагу до колосальної кількості електронних відходів, які щороку потрапляють у довкілля.

А нідерландський фотограф Хендрік Керстенс вже багато років фотографує свою доньку з різними видами сміття у стилі відомих голландських картин. Наприклад, одна із його робіт відтворює всесвітньо відоме полотно Яна Вермаєра «Дівчина з сережкою».

Український митець Андрій Пілат також створює картини із пластику. Він називає це «recycling art». Спочатку відходи Андрію приносили безхатченки, а пізніше він відкрив кілька власних пунктів збору вторсировини. Мета Андрія така ж, як і у його закордонних колег – мовою мистецтва розповісти людству про загрозу, яку несе нам сміття.

Як відомо, арт-об’єкт «Київський Кит» стане найбільшою скульптурою в Україні, створеною з переробленого пластику і першою інтерактивною скульптурою, що буде зображати навколишній екологічний стан міста.

Великий Київ у Google News

підписатися