У Києві збираються встановити 12-метрового еко-кита

10:37 02.02

Медіа-скульптура “Київський Кит” стане найбільшою скульптурою в Україні, створеною з переробленого пластику і першою інтерактивною скульптурою, що буде відображати навколишній екологічний стан міста.

У Києві збираються встановити 12-метрового еко-кита

Особливості проєкту розповіли на сторінці арт-об’єкта у Facebook.

Автор такої прогресивної ініціативи — Валерий Коршунов , відомий завдяки соціальним та культурним проектам у Чорнобилі, серед яких найбільша в Україні діджитал-скульптура “Чорнобильське Сяйво”, що була зроблена у Зоні Відчуження з величезної радянської радіолокаційної станції Дуга, мурал на будівлі ЧАЕС, створення Волонтерського штабу на пожежах у Чорнобилі у квітні 2020 та інші.

Він впевнений, що скульптура стане новим сучасним символом столиці та буде привертати увагу суспільства до важливих питань екології та стану навколишнього середовища.

Проєкт «Київський Кит» безперечно сприятиме формуванню навичок сортування та переробки сміття, створенню нової екологічної культури, і драйвити його буде наше креативне рішення: перетворення сортування і переробки у колективний арт», — коментує ідею автор скульптури український медіа-артист Валерій Коршунов.

Завдяки інтерактивному сяйву скульптура та її оточення будуть змінюватися в залежності від рівня якості повітря у Києві, кількості опадів, пори року, календарної дати та, навіть, від фази місяця, що пов’язано із рівнем припливів по всьому світу.

«Київський Кит» буде встановлено в одній з зелених зон міста Києва так, щоб доступ до неї безперешкодно мали всі мешканці та гості міста. Втім, конкретну локацію поки що обирають за специфікою міста.

Головним матеріалом для створення Кита слугуватиме перероблений пластик, який збиратимуть під час відкритих освітніх практикумів у місті. До слова, кожен киянин киянин може самотужки долучитися до створення скульптури. 

У такий спосіб проект  пропонує нове креативне рішення екологічної проблеми — перетворення пластику з пляшок та пакетів на колективний об’єкт мистецтва, що стане гордістю громади міста. 

 

Нагадаємо, що столична влада розробляє план дій “Зелене місто” і запрошує мешканців міста долучитися до опитування щодо пріоритетних екологічних проблем столиці.

Читайте також: “Енергія”, Бортницька станція, ТЕЦ та моніторинг повітря – екологічні проекти міста

Великий Київ у Google News

підписатися
загрузка...