У Києві затримали ділків, які вкинули в ринок сотні тисяч фальшивих доларів преміум-якості

Автор: Галина Ворона
17:54 12.10

Силовики викрили угруповання, яке займалося збутом в Україні підробленої іноземної валюти. Ділки продавали високоякісні 100-доларові підробки за 50 відсотків їх номінальної вартості. За попередніми даними, вони “вкинули” в український валютний ринок сотні тисяч фальшивих доларів, які навіть не “розпізнаються” детекторами валют як фальшиві.

У Києві затримали ділків, які вкинули в ринок сотні тисяч фальшивих доларів преміум-якості

Як розповіли в СБУ, організував схему житель Києва, який раніше вже потрапляв у поле зору правоохоронців у зв’язку з причетністю до аналогічних злочинів.

Він налагодив збут фальшивих американських доларів до різних регіонів України.

За попередніми даними, схема збуту працювала щонайменше з початку цього року. Підроблені банкноти збували через особисті зв’язки декілька разів на тиждень як великими, так і дрібногуртовими партіями, у середньому по декілька тисяч доларів.

Оперативники СБУ задокументували декілька фактів збуту киянином фальшивок жителю Житомира.

Під час спецоперації правоохоронці затримали організатора схеми та покупця-житомирянина у Києві згідно зі ст. 208 Кримінального процесуального кодексу України під час реалізації чергової партії підроблених грошей – 2 тисяч доларів США.

Було проведено 11 одночасних санкціонованих обшуків за місцем проживання зловмисників та у приміщеннях, які вони використовували у злочинній діяльності.

Вилучили:

  • гроші, отримані злочинним шляхом;
  • вогнепальну зброю та набої;
  • чорнові записи із “клієнтською базою” організатора схеми.

У межах кримінального провадження за ч. 2 ст. 199 (виготовлення, зберігання, придбання, перевезення, пересилання, ввезення в Україну з метою збуту або збут підроблених грошей, державних цінних паперів чи білетів державної лотереї) Кримінального кодексу України тривають слідчі дії для притягнення до відповідальності всіх осіб, причетних до збуту.

Встановлюються і блокуються шляхи надходження підробленої іноземної валюти до фігурантів справи.

Читайте також: На 7,5 мільйонів доларів надурили людей. Шахраї через кол-центри виманювали гроші

Великий Київ у Google News

підписатися