Про це повідомив заступник голови Київської міської державної адміністрації Петро Пантелеєв.
На додачу до п’яти вже наявних у столиці встановили ще два пункти – на проспекті Перемоги, 97 у Святошинському районі та на вулиці Китаївській, 22 у Голосіївському районі.
«Попри усі складнощі та виклики нам вдалося розширити міську систему моніторингу, а отже у киян з’явилися додаткові надійні джерела інформації про стан якості атмосферного повітря у столиці», – сказав Пантелеєв.
За його словами, системи з аналогічним принципом роботи працюють у Лондоні, Парижі, Мюнхені та інших містах Європи.
Читайте також: Киян попереджають: на лівому березі у повітрі перевищена концентрація сірководню
Начальник Управління екології та природних ресурсів КМДА Олександр Возний поінформував, що на встановлених пунктах в автоматичному режимі вимірюється пил у трьох фракціях (РМ1.0, PM2.5 та PM10), оксиди азоту (NO, NO2, NOx), оксид вуглецю (СО), діоксид сірки (SO2), озон (О3), бензол (С6Н6), а також метеорологічні показники. Всі дані фіксуються щохвилини та виводяться на сайті: asm.kyivcity.gov.ua.
«Передбачається, що загальна кількість високоточних пунктів у Києві зросте до 17 одиниць. Це дасть можливість отримувати комплексну інформацію про стан атмосферного повітря в усьому місті, а також напрацювати програми поліпшення стану якості повітря у майбутньому», – зазначив Возний.
Нагадаємо, на додачу до референтних, у всіх районах Києва працюють понад 40 індикативних пунктів. Вони є сертифікованими і відповідають євростандартам. Дані з обох видів пунктів моніторингу можна дізнаватися у застосунку «Київ Цифровий».