У Києві викрили хакерів, які “кошмарили” компанії в ЄС і США

15:35 17.02

У Києві викрили хакерське угруповання, яке здійснювало кібератаки на компанії в Європі та США та вимагало чималі суми за нерозголошення викрадених конфіденційних даних і дешифрування уражених комп’ютерних мереж. За півроку зловмисники уразили близько 150 іноземних компаній і нанесли багатомільйонні збитки.

У Києві викрили хакерів, які “кошмарили” компанії в ЄС і США

Як повідомляє Офіс генпрокурора, масштабну спецоперацію з викриття групи хакерів проводили у координації з представниками правоохоронних органів США та Франції.

За даними слідства, з вересня 2020 року група хакерів з України, використовуючи шкідливе програмне забезпечення, а саме так звану програму-вимагач “Egregor Ransomware”, призначену для викрадення персональних даних, паролів, логінів та платіжних даних, здійснювала масові втручання в роботу серверів компаній США та країн Європи.

За нерозголошення викрадених конфіденційних даних та дешифрування уражених комп’ютерних мереж хакери вимагали значні суми.

За попередніми даними, з використанням вірусної програми було уражено близько 150 іноземних компаній. Збитки від діяльності угруповання сягають 80 млн доларів США.

У межах досудового розслідування проведено обшуки на території м. Києва, у ході яких виявлено та вилучено комп’ютерне та серверне обладнання, за допомогою якого здійснювалася протиправна діяльність.

Наразі учасникам групи, в тому числі організатору, повідомлено про підозру (ч. 2 ст. 189, ч. 2 ст. 361 КК України). Слідчі дії тривають.

Читайте також: Вірус на 250 квадратних метрів. Як хакери нерухомість переписували

Великий Київ у Google News

підписатися
загрузка...