Про це повідомили у Київській міській прокуратурі.
Оплату детективи приймали на банківські гаманці, оформлені на підставних осіб. Вартість послуг з людини становила від 200 доларів (за надання інформації з баз даних) до 1000 доларів (за візуальне спостереження за людиною і складання на неї досьє).
Один з «детективів» неодноразово замовляв інформацію, якою володіє держпідприємство «Національні інформаційні системи». Інші ще не встановлені особи зловживали службовим становищем і за гроші перевіряли потрібних осіб у базах даних, після чого передавали інформацію «детективу».
Правоохоронці припинили роботу «детективного агентства» і заблокували його сайти. У межах розслідування провели низку обшуків і задокументували протиправну діяльність.
Одному з фігурантів оголосили підозру за ч. 2 ст. 361-2 ККУ (несанкціоновані збут або розповсюдження інформації з обмеженим доступом). Вирішується питання про обрання запобіжного заходу.
Тривають слідчі дії для притягнення до відповідальності усіх учасників групи.
Нагадаємо, кіберфахівці Служби безпеки спільно з ДБР викрили у Києві детективне агентство, яке «торгувало» інформацією із закритих баз даних правоохоронних органів України і незаконно стежило за громадянами.