У Києві вшанують пам’ять жертв трагедії Бабиного Яру

меморіал бабин яр від хржановського

28–29 вересня 2025 року у Києві відбудеться низка заходів, присвячених 84-й річниці трагедії Бабиного Яру. Усіх охочих запрошують вшанувати пам’яті жертв нацистських злочинів.

Про це повідомляє Міністерство культури та стратегічних комунікацій.

Програма заходів

28 вересня (неділя)

  • 12:00–13:20: Марш пам’яті трагедії Бабиного Яру від кінотеатру «Київська Русь» до пам’ятника Менора в заповіднику. Організатори – громадські діячі Євген Городецький та Дмитро Юрінов.
  • 13:30–15:00: Відкриття виставки «Держава обману: сила нацистської пропаганди» у співпраці з Меморіальним музеєм Голокосту (Вашингтон). Локація: Виставковий центр «Жива пам’ять», вул. Юрія Іллєнка, 46А.
  • 18:00–19:30: Меморіальний фортепіанний концерт Євгена Громова. Локація: Виставковий центр «Жива пам’ять».

29 вересня (понеділок)

  • 18:30–19:00: Міжрелігійна молитва пам’яті за участю організаторів – НІМЗ «Бабин Яр», Українського інституту національної пам’яті та Державної служби з етнополітики.
  • 19:00–21:30: Кінопоказ і обговорення фільму Сергія Буковського «Назви своє ім’я». Локація: Виставковий центр «Жива пам’ять».

Зауважимо, 29-30 вересня 1941 року, всього лише за два дні в Києві нацисти розстріляли понад 30 тисяч євреїв. За даними Українського інституту національної пам’яті, з часу захоплення міста фашисти знищили у Києві близько 100 тисяч мирних громадян і військовополонених. Серед них – євреї і роми, червоноармійці, комуністи, підпільники Організації українських націоналістів, в’язні Сирецького концтабору, «саботажники», порушники комендантської години та навіть пацієнти психіатричної лікарні імені Павлова.

Масовий розстріл євреїв у Бабиному Яру 29–30 вересня 1941 року став символом «Голокосту від куль» і нацистської політики масового знищення людей.

Читайте також: Через російський обстріл постраждав меморіальний комплекс «Бабин Яр»

Нагадаємо, Заповідник “Бабин Яр” внесли до списку культурних цінностей посиленого захисту ЮНЕСКО