Про це повідомляє Музей Майдану.
22 січня родини Героїв Небесної Сотні, активісти та небайдужі містяни пройшли традиційним маршрутом від Лядських воріт, де стояв блокпост 3-ї барикади, на якому чергував Сергій Нігоян, до вулиці Грушевського, де розташовані пам’ятні знаки загиблим тут.
Лампадки, квіти, гімн України та гасла “Небесній сотні Слава”, “Герої не вмирають” – протягом маршруту було кілька зупинок, де згадували кожного з перших загиблих Героїв Небесної Сотні.
Про місця зупинок розповідав один з учасників Революції Гідності, самооборонівець Майдану 3-ї сотні Олександр Івашков.
Традицію ходи пам’яті 22 січня започаткувала 3 сотня Самооборони Майдану, до якої належав Сергій Нігоян. Згодом цю акцію підтримали Національний музей Революції Гідності та родини Героїв Небесної Сотні.
Біля пам’ятного знаку Сергію Нігояну відбулася спільна молитва за Україну та її захисників за участі семінаристів Київської Трьохсвятительської духовної семінарії Української греко-католицької церкви.
Цьогоріч на ходу прийшло чимало молоді і тих, хто лише нещодавно дізнався про ходу.
Мені небайдуже і ми не маємо права забувати подвиг хлопців і дівчат 11 років тому на Майдані, і той, який відбувається зараз. Їхні імена маємо пам’ятати і вшановувати так, як це можливо зараз, тому вирішила прийти. Це важливо”, – поділилася учасниця ходи Анна Косинська.
22 січня 2014 року, коли тривали протистояння на вулиці Грушевського, смертельних поранень зазнали 20-річний Сергій Нігоян із Дніпропетровщини та 25-річний білорус Михайло Жизневський; під Києвом виявили тіло викраденого напередодні львів’янина Юрія Вербицького зі слідами тортур; Поранений того дня 45-річний львів’янин Роман Сеник помер за кілька днів у лікарні; не стало майданівців Олександра Бадери та Богдана Калиняка.