Донором став 21-річний Максим, який віддав частину своєї печінки, щоб врятувати маму, повідомляє Український центр трансплант-координації.
12 годин операції та другий шанс на життя
Минулого року у 48-річної одеситки діагностували цироз печінки, спричинений гепатитом C. Після лікування вона потрапила до листа очікування на донорський орган, у якому наразі перебуває 586 пацієнтів.
Щоб не чекати на донора, її син пройшов обстеження, і після підтвердження імуносумісності підписав згоду на прижиттєве донорство.
Операція тривала 12 годин. Спочатку лікарі вилучили лівий фрагмент печінки у Максима, підготували його до пересадки та вилучили уражений орган у реципієнтки. Потім відбулася пересадка.
Читайте також: Лікарня в Обухові понад рік не може ввести в експлуатацію новий томограф вартістю 39 млн грн
Пацієнти вже вдома
Максима перевели з реанімації на наступний день після операції, а за шість діб виписали додому. Його мама провела у реанімації три дні, після чого також повернулася додому. Попереду на обох чекає період відновлення та спостереження лікарів.
Трансплантація органів в Україні
- «Феофанія» вже виконувала пересадки печінки від померлих донорів – у 2024 році провели п’ять таких операцій. Тепер лікарня розпочала програму родинної трансплантації печінки.
- В Україні наразі виконують пересадки нирок та печінки від живих донорів.
- Через три місяці після операції печінка у донора відновлює початковий розмір.
Родинна трансплантація є безкоштовною для пацієнтів – витрати покриває Програма медичних гарантій. У 2024 році в Україні провели 178 родинних трансплантацій: 119 пересадок нирки та 59 печінки.