У Києві вперше продемонстрували українську крилату ракету “Трембіта”, розробка якої триває з 2023 року.
Про це пише “Діфенс Експрес”.
КР “Трембіта” була створена у волонтерському конструкторському бюро PARS за участі волонтерів ГО “Відсіч”. Призначена для виснаження російського ППО. Вона існує у двох варіантах: ударна з термобаричною або уламково-фугасною бойовою частиною, та ракета-приманка.
Головною особливість – її вартість. “Трембіта” набагато дешевша ніж будь-яка зенітна ракета.
Варіант хибної цілі коштує близько 4 тисяч доларів, а ударний варіант – з бойовою частиною та дорожчою електронікою задля збільшення точності – коштує близько 14 тисяч.
Важить КР “Трембіта” близько 100 кілограмів, несе термобаричну або уламково-фугасну бойову частину вагою від 20 до 30 кг, залежно від дальності польоту. А швидкість її більш ніж 400 км/год.
Цікавим вибором є використання імпульсного реактивного двигуна, адже він значно зменшує вартість виробництва “Трембіти”, до того ж у двигуні відсутні складні елементи, що значно пришвидшує виробництво.
Імпульсний реактивний двигун, мало де використовується, через технічні особливості такої конструкції. Так, такий двигун сильно нагрівається, що робить таку ракету легкою ціллю для зенітних ракет з ІЧ-головкою самонаведення. Крім цього ракети з таким двигуном створюють багато шуму, що полегшує їх виявлення.
Зазвичай наведені вище фактори є мінусом для крилатих ракет, проте не у випадку з “Трембітою”, бо вона була спеціально створена для того, щоб на неї витрачали зенітні ракети, а її звук викликав жах у людей коли вона пролітає повз.
Запуск “Трембіти” відбувається з катапульти, яку встановлюють на землю або на причіп. Старт відбувається за допомогою твердопаливного прискорювача. Основний реактивний двигун починає працювати ще на землі, перед запуском.
Така ціна та простота у виробництві дає змогу виготовляти “Трембіту” у значних кількостях, завдяки чому можна перенасичувати засоби протиповітряної оборони рашистів.
Читайте також: В Україні зʼявилася можливість взяти в оренду та лізинг машини розмінування
Нагадаємо, у Польщі знайшли ймовірні фрагменти ракети SpaceX.