Виставкова експозиція презентує 22 твори з музейної колекції, серед яких – “Слава України” (1965 р.), “Домашні маки” (1965 р.), “Гості у лева” (1963 р.), “Ведмеді на пасіці” (1965 р.), “Калинові береги” (1966 р.) та інші.
В них багатий внутрішній світ майстрині, її народна мудрість постають перед нами через філософську насиченість та сонячно-яскраву палітру її творів, яка має велику силу емоційного впливу.
Більше шістдесяти років присвятила майстриня улюбленій справі – малюванню, залишивши людям велику художню спадщину – понад 2000 творів.
Творчий шлях Марії Примаченко розпочався в 1935 р. у Києві в Школі майстрів народного мистецтва та в Центральних експериментальних майстернях, які було організовано для підготовки Першої української виставки народного мистецтва 1936 р.
Працюючи в майстернях, молода майстриня відразу заявила про себе як про художника з особливим світобаченням, аналогів якому немає ані в українському, ані у світовому мистецтві. Вже з її перших робіт середини 1930-х рр. перед нами постає дивовижний “примаченківський” світ звірів, фантастичних істот, птахів і квітів.
З початком 1960-х рр. в житті та мистецтві Марії Оксентіївни розпочався новий етап. Це був період не тільки творчих знахідок та новацій, але й активного творчого життя. У рідному селі майстриня організувала невелику дитячу художню студію.
У творах Марії Примаченко закарбувалися жива стихія народного мистецтва, пісенний фольклор, легенди поліського краю. Створивши власний мистецький стиль, у межах якого нескінченні варіанти декоративних, орнаментальних, жанрових і пейзажних композицій з квітами, птахами та звірами, художниця формувала на папері потужне емоційне середовище, наповнювала його довершеною красою.
- Виставка триватиме до 31 травня 2023 р.
- Національний музей українського народного декоративного мистецтва працює з 10:00 до 17:00 у середу – неділю (понеділок, вівторок – вихідні) за адресою: вулиця Лаврська, 9.
Читайте також: З’явився 3D-тур зруйнованим музеєм Марії Примаченко в Іванкові
Нагадаємо, 25 лютого 2022 року Історико-краєзнавчий музей Марії Примаченко у селі Іванків Київської області згорів після бомбардування – у нього потрапило 4 ракети окупантів. Серед іншого в ньому зберігалася колекція картин видатної української художниці Марії Примаченко. На щастя, працівники музею сховали всі 14 картин Примаченко, а коли почалась пожежа – ризикуючи життям, витягнули їх зі зруйнованої будівлі, що палала. Врятовані картини показували у Києві.