У Києві відкриють центр сучасного мистецтва Івана Марчука

Автор: Марія Супрун
19:15 13.06.2021

Президент України Володимир Зеленський підписав указ про створення музейно-культурного центру сучасного мистецтва Івана Марчука в Києві.

У Києві відкриють центр сучасного мистецтва Івана Марчука

Про це повідомляється на сайті Офісу президента.

Таким чином Глава держави підтримав ініціативу представників творчої спільноти щодо створення у місті Києві музейно-культурного центру сучасного мистецтва, де будуть представлені роботи відомого художника.

“Кабінет міністрів разом із представниками творчої громадськості повинен розробити в місячний термін концепцію музейно-культурного центру та план заходів щодо його створення. Крім того, уряд повинен забезпечити проведення промо-кампанії про цей центр”, – йдеться в повідомленні.

Крім того, уряд повинен забезпечити проведення промо-кампанії про цей центр.

Також Кабмін має передбачити у 2021-2022 роках кошти на реконструкцію будівель для створення музейно-культурного центру сучасного мистецтва Івана Марчука і може розглянути питання про залучення до створення центру коштів благодійників.

Держуправління справами має забезпечити проведення реконструкції будівель, в яких буде розташований музейно-культурний центр, і передати їх у сферу управління Мінкультури.

Як повідомлялося раніше, Київрада забрала землю, віддану під будівництво багатофункціонального  культурного центру  “Музей художника Івана Марчука”. 

Іван Марчук – відомий на весь світ український живописець, народний художник України, лауреат Національної премії України ім. Шевченко, почесний громадянин Тернополя, Києва та Канева. Є творцем унікальної техніки пльонтанізм (картини складаються з дрібних “клаптиків”), його роботи налічують близько 5000 творів, він провів понад 150 персональних і близько 50 колективних виставок. Він – єдиний український художник, який потрапив до рейтингу “100 геніїв сучасності” британської газети “Дейлі телеграф”.

Цього року геніальному Івану Марчуку виповнилося 85 років.

Великий Київ у Google News

підписатися
більше новин