У Києві відкрився Офіс реєстру збитків, завданих агресією рф – подробиці

Автор: Галина Ворона
17:57 22.03

У Києві відкрили Офіс реєстру збитків, завданих російською агресією проти України. Вже скоро українці зможуть подавати відповідні заяви безпосередньо в столиці.

У Києві відкрився Офіс реєстру збитків, завданих агресією рф – подробиці

Про це повідомив президент України Володимир Зеленський.

Реєстр збитків, завданих агресією рф, засновано під егідою Ради Європи.

Як зазначила під час відкриття генеральна секретарка Ради Європи Марія Пейчинович-Бурич, штаб-квартира Реєстру збитків розташована в Гаазі, але офіс у Києві потрібен для підтримки робочих зв’язків з українськими органами влади. Крім того, в представництві будуть підтримувати потенційних заявників та приймати свідчення постраждалих від дій рф для Міжнародного реєстру збитків зі штаб-квартирою у в Гаазі.

В Офісі працюватимуть десять осіб, які прийматимуть заявки на отримання компенсації. На першому етапі співробітники почнуть збирати заяви про збитки за знищене житло. Заяви на відшкодування подаватимуться через застосунок “Дія”, через центри надання адміністративних послуг та інші механізми.

Офіс очікує в першій хвилі до 600 тис. заявок, загальна ж кількість може сягнути 8 млн звернень. Подати їх можуть не лише громадяни, а й бізнес і держструктури.

“Слід памʼятати, що реєстр збитків – це лише перший крок. Ми продовжуємо активну роботу над створенням компенсаційного механізму, який буде розглядати заяви, зареєстровані в Реєстрі, та виносити рішення про присудження компенсації. І ми, звичайно, працюємо над тим, аби ці рішення можна було виконати, й люди, компанії та держава отримали реальну, ефективну і справедливу компенсацію”, – заявив виконавчий директор Реєстру Маркіян Ключковський.

У Офісі будуть підтримувати заявників, зокрема повідомлятимуть про кроки, які власники пошкодженого майна мають зробити, щоби подати заявки.

Запуск Реєстру збитків — це перший крок у процесі створення міжнародного компенсаційного механізму. Цей орган буде збирати заяви на компенсації та докази щодо кожної з них.

Надалі буде сформована Компенсаційна рада, яка розглядатиме подані заявки, а також Компенсаційний фонд, із якого зрештою і будуть виплачуватися відшкодування.

Уже на початку квітня міжнародний Реєстр збитків для України розпочне приймати безпосередні заявки від постраждалих від збройної агресії.

Читайте також: Киянка втратила будинок, квартиру і чоловіка у результаті ракетних обстрілів 

Нагадаємо, за два роки лише довкіллю Києва та області війна завдала збитків на суму 135 мільярдів 124 мільйони гривень.

Великий Київ у Google News

підписатися