У Києві відкривається фотовиставка про найскладнішу зиму в історії незалежної України

Автор: Марина Максенко
12:12 14.10.2023

В атріумі Національного музею Тараса Шевченка з 14 по 22 жовтня відкривається фотовиставка про найскладнішу зиму в історії незалежної України

У Києві відкривається фотовиставка про найскладнішу зиму в історії незалежної України
Світлодіодне освітлення

Минула зима стала одним з найважчих випробувань за всю історію незалежної України. Як жили українці під час масових відключень світла, налагоджували побут, продовжували працювати й допомагати один одному — розповідають у своїх роботах українські фотографи Саша Маслов, Сергій Коровайний, Євген Малолєтка, Поліна Полікарпова, Мстислав Чернов та багато інших.

Документація життя країни під час відключень світла через обстріли дає новий вимір, нову глибину в розумінні того, як українці переживають найважчі часи свого життя і водночас формуються як нація –– ми адаптуємося до будь-якого дискомфорту, але не погоджуємося на щонайменші компроміси із совістю, зазначають арт-куратори виставки.

У проєкті “Сміливі нести світло” демонструється надія та цінності, які об’єднують українців, і персональний травматичний досвід – все це перетворюється на колективний спротив відчаю.

Через документацію війни демонструється, що навіть в надзвичайно важких умовах українці знаходять спосіб навчатися, створювати, працювати та продовжувати боротьбу. Фотографії найважчої зими з майже усіх регіонів України також зібрані в однойменну книгу, яка буде представлена на виставці і стане ще одним документом війни, що незабаром побачить весь світ. Протягом листопада 2023 виставка також буде представлена в Харкові та Львові.

Організатори проєкту: група ДТЕК та Port of Culture, за підтримки партнерів Ist Publishing, Ukrainian Association of Professional Photographers та Національного музею Тараса Шевченка.

Виставка працюватиме в атріумі Національного музею Тараса Шевченка з 14 по 22 жовтня.

Адреса: бульвар Тараса Шевченка, 12, Київ.

Час роботи: з 10:00 по 18:00 (середа – неділя).

Великий Київ у Google News

підписатися