Про це повідомляє Національна спілка журналістів України.
Меморіальна дошка встановлена на фасаді будинку номер 28 по вулиці Миколи Раєвського, де Григір Тютюнник з родиною жив із 1967 по 1980 рік, до останнього свого трагічного дня. Окрім портрету митця, на ній зображено невелике дерево: його схилені донизу гілки символізують щедрість таланту письменника, а та, що тягнеться доверху, – його велич.
Меморіальну дошку виготовив народний художник Микола Білик за ініціативи Національної спілки письменників України, громадськості, волонтерів-шанувальників творчості письменника, а також мецената Віталія Скоцика, який упродовж багатьох років опікується організацією Всеукраїнського літературного конкурсу імені Григора Тютюнника.
На церемонії відкриття відповідальний секретар НСПУ Микола Гриценко сказав, що Спілка письменників підготує клопотання до київської влади із проханням увічнити у назві вулиці саме того, хто на ній мешкав.
Довідково. Григір Тютюнник народився 5 грудня 1931 р. у с. Шилівка Полтавської області. З шестирічного віку ріс на Донеччині. Починав писати російською мовою, оскільки понад двадцять років перебував у російськомовному середовищі (проживання в Донбасі, військова служба на флоті, російське відділення Харківського університету).
На українську перейшов після смерті свого брата по батькові Григорія Тютюнника — відомого письменника, у якого Григір пройшов першу школу літературного навчання. А коли прочитав словник Грінченка, з українською мовою більше не розлучався.
По завершенню навчання в університеті Тютюнник виїхав на Донбас, учителював у вечірній школі. 1963 року перебрався до Києва, працював у редакції газети “Літературна Україна”, в сценарній майстерні Київської кіностудії їм. О. Довженка, у видавництвах “Радянській письменник”, “Молодь”, “Дніпро”, “Веселка”.
Перша книжка прози Тютюнника “Зав’язь” вийшла 1966 року. Пізніше побачили світ збірники новел “Батьківські пороги” (1972), “Крайнебо” (1975), “Коріння” (1978), книжки для дітей “Ласочка” (1970), “Степова казка” (1973), повісті “Климко” (1976) та “Вогник далеко в степу” (1978). За дві останні Тютюнник 1980 року був удостоєний літературної премії ім. Лесі Українки в галузі дитячої літератури.
Григір Тютюнник у своїх творах правдиво змальовував життя, за що піддавався жорстокій цензурі. Не витримавши цього, він позбавив себе життя 6 березня 1980 року. Поховали письменника на Байковому кладовищі в Києві. За свою творчість письменник 1989 року був посмертно відзначений Державною премією ім. Т. Г. Шевченка.
Читайте також: Опубліковано перелік пам’ятників, які можуть демонтувати в Києві. Щорса і Ватутіна там немає
Нагадаємо, під Києвом з’являться меморіал жертв окупації та маршрути пам’яті війни.