У Києві відкрилася фотовиставка “333” з українською мотанкою в головній ролі

19:52 04.09.2022

У неділю, 4 вересня, у МВЦ «Музей історії Києва» розгорнули експозицію з 33 фотокартин, створених після початку повномасштабного російського вторгнення в Україну.

У Києві відкрилася фотовиставка “333” з українською мотанкою в головній ролі

Київський артдует «Вони Разом», Ірина та Павло, залишився у столиці. Вони волонтерили, підтримували ЗСУ, але згодом новини про Бучу та Ірпінь стали для них сильним творчим поштовхом.

«Спочатку знімали, щоб виплеснути негативну енергію. Ми волонтерили, близько стикалися з жертвами і продовжували створювати нові роботи… Перша емоція, що втілилася в роботі, — біль від трагічних подій. Під певну концепцію створювався образ. Моделям було непросто, адже ми знімали під час сильних обстрілів, в небезпечних локаціях, навіть у холод і під дощем. У Вишгороді, під Миколаєвом, в Одесі», – цитує слова Ірини “Вечірній Київ”.

Головний образ світлин — лялька-мотанка, традиційний оберіг, який робили наші предки. Вона не має обличчя — так само кожен українець сьогодні став «безликим» оберегом власної держави, віднайшовши своє місце на цій війні: на фронті чи в тилу. Для створення образів використовувалися реальні предмети, пов’язані з сьогоденням: маскувальні сітки, бойові патрони, а також автентичні речі прабабусі Ірини, яка сама їх ткала і вишивала.

Світлини першого залу занурюють у болісні події цієї весни. Вони про тривогу, дім, який багато українців втратили, чекання чоловіків з фронту, евакуацію, і водночас про незламність. У другому залі йдеться про важливі для українців цінності та поняття, — надія, свобода, сила, воля, незалежність, Україна, гостинність, енергія, життя, душа.

Фотокартини на виставці доповнюють інсталяції, які теж мають певне символічне значення.

Через роботи ми переживаємо різні емоції — біль, страх, сум, тугу. Але що б не сталися, необхідно відкрити рани, які потім, затягнувшись, дадуть змоги пережити інші емоції. Наприкінці нас врятує любов. Важливо, щоб ми були об’єднані і боролися», — зазначив Павло.

Виставка присвячена усім містам, які постраждали під час війні, усім українцям. Назва ж експозиції «333» говорить про синхронний мистецький постріл, який спрямований на підтримку військових.

Кошти, отримані від продажу робіт, будуть перераховані в фонд для підтримки Культурного Десанту та руху «Жовта стрічка», що займаються морально-психологічною підтримкою та партизанським рухом в південному напрямку.

Читайте також: Кераміка, графіка, живопис. Художник Петро Печорний представив ювілейну виставку своїх робіт у столичному музеї

Великий Київ у Google News

підписатися