Представники журналістської спільноти навідались до могили Ґії у дворі церкви Миколи Набережного, та провели міні-мітинг в Іллінському сквері, тримаючи світлини Георгія Ґонґадзе.
Учасниця акції Мирослава Барчук нагадала, що вбивство Гонгадзе сколихнуло суспільство і призвело до акцій протестів, які отримали назву “Україна без Кучми”.
З тих протестів початку 2000-х виросли два українські Майдани: Помаранчева революція та Революція Гідності. Історія життя та трагічної смерті Георгія Гонгадзе дає важливий урок для всіх нас”, — сказала під час виступу Мирослава Барчук.
За її словами, у тих, хто знав Георгія та спілкувався з ним, залишились спогади про людину й журналіста, який ставив запитання та писав матеріали, на які у ті часи мало хто міг зважитись.
Під час акції відкрили фотовиставку The War Is Not Over Yet про злочини Росії проти медіа та журналістів в Україні після 24 лютого 2022 року. Виставка є пересувною, її оновлюють і показують у різних містах України. Світлин журналістів, яких вбила війна стає все більше.
З 24 лютого 2024 року – загинуло 66 журналістів, 10 — під час виконання завдань у зоні бойових дій.
Читайте також: На війні загинув експрокурор у справі Гонгадзе
Співзасновника одного з перших українських інтернет-видань “Українська правда” Ґеорґія Ґонґадзе 23 роки назад викрали, вивезли у ліс та вбили співробітники ДЗС МВС Вбивцю журналіста засудили до довічного ув’язнення. Розслідування замовника злочину не завершено.