У Києві вдруге хочуть знищити 90-річний каштан на Пейзажній алеї

21:40 22.09.2023

У Києві 90-річний каштан біля Пейзажної алеї на територію Національного музею історії України можуть спиляти протягом декількох днів.

У Києві вдруге хочуть знищити 90-річний каштан на Пейзажній алеї

12 вересня гендиректор музею Федір Андрощук погодився залишити дерево, якщо його полікують, однак наразі заявив, що подасть на КО “Київзеленбуду” до суду, якщо каштан не знищать, повідомляє акторка Ольга Сумська, інформує Екополітика.

Сумська розповіла, що намагалася потрапити на прийом до Андрощука, однак він відмовився від зустрічі. Він сказав, що спілкуватиметься тільки через юристів та офіційні листи. Вона наголосила, що кияни за добу зібрали близько 54 тисяч на лікування дерева. Окрім того, арборист Володимир Ветроградський погодився безкоштовно пролікувати ще декілька дерев на території музею.

“Музей історії України створено передусім для громадян і гостей столиці”, – написала Сумська. Як відомо, знищенню дерева 12 вересня завадили біологиня Анастасія Глущенко, депутатки Ксенія Семенова та Євгенія Кулеба, а також Сумська та Ветроградський.

“Досить ганебний і цинічний приклад взаємодії. Подібними ситуаціями в Україні не здивований”, – прокоментував Ветроградський пост у соціальній мережі.

Він підкреслив, що на території музею систематично відбувалися скандальні ситуації, зокрема: будівництво церкви-МАФа московського патріархату; славнозвісні археологічні розкопки фундаменту Десятинної церкви; падіння гілки з дерева на іноземного туриста через відсутності вчасного догляду за деревом; знищення дерев з тієї ж причині для “перестраховки”.

До слова, у столиці буде два заклади з готовими обідами від пиріжкової “Тітка Клара”. 

 

Великий Київ у Google News

підписатися
більше новин