Про це повідомляє Науково-дослідний відділ парку у Facebook.
“Вже прокинулися білі пухнасті “котики”, що разом з нами радіють веселому пташиному співу та починають прикрашати гілочки верб і здається, ніби вона “зацвіла”. Ви не кваптеся, це передчасно, бо білі “котики” – це генеративні бруньки – нерозвинені суцвіття, в яких квіти сховані під лусочками. Незабаром з’являться і яскраво-жовті суцвіття чоловічих тичинкових квітів. Жіночі суцвіття, навпаки, непоказні, тендітно сріблясті, коротші, є лоном зав’язування та збереження насіння” — вказано в повідомленні.
На території парку верби не дуже поширені у зв’язку з незначною заболоченістю та майже відсутністю вологих заплав. Верба зустрічається біля водотоків Голосіївського лісу, найбільше цей рід відмічений в заплаві р. Віта (притока Дніпра) в південній частині парку.
Також в парку невдовзі зацвітуть підсніжники.
“Зовсім недавно в лісах Голосіївського лісу підсніжник білосніжний був доволі поширеним видом. Піклуймося ж нині про наші перші весняні улюбленці, які запам’ятались саме природньою сором’язливістю, разом. Чекаємо на їх появу. Будьмо пильними! Нехай жива природа, що важкою еволюційною працею, як показав сучасний стан оточуючого навколишнього середовища, – виснажливою, дала нам ці неперевершені створіння, залишиться в своєму лоні!” — повідомляє прес-служба.