У Києві у цьому році полікують 14 дубів-старожил

Автор: Леся Москаленко
22:34 06.12.2021

Місто ще минулого року придбало пристрій для обстеження дерев і цього року вже виділено кошти, на які обстежать і полікують 14 дубів.

У Києві у цьому році полікують 14 дубів-старожил

Про програму обстеження та лікування вікових дерев у столиці сьогодні на своїй сторінці повідомила Юлія Лимар, депутатка Київради, учасниця Постійної комісії з питань екополітики.

«За моєї ініціативи в столиці проводять обстеження і лікування сотні дерев-пам’яток природи. Сьогодні у парку Кинь-Ґрусть та на вулиці Вишгородській у Подільському районі почали цю роботу», – розповіла депутатка і додала, що виявили ще кілька дерев, вік яких понад сто років. Наприклад, велетенську сосну, яка раніше не мала заповідного статусу, а тепер її також оберігатимуть.

«До цього, гроші на обстеження та лікування дерев у столиці системно не виділялися, а пів-року тому ми внесли корекцію щодо розподілу коштів на еко-програми у столиці, – розповіла Юлія «Великому Києву».

Зараз на балансі «Київзеленбуду» перебувають понад сто вікових дерев, а близько 30 із них мають вік близько 300 років. Але у Києві є старі дерева, які досі не мають охоронного статусу. Депутатка запропонувала киянам, які знають такі дерева, надсилати їй інформацію та гео-локацію, аби фахівці могли виїхати, оглянути і обстежити дерево.

«Київзеленбуд» також приймає від киян інформацію про дерев-кандидатів на отримання заповідного статусу. Але як пояснив «Великому Києву» директор КО «Київзеленбуд» Олексій Король, це мають бути дерева цінних порід – дуби, каштани, сосни.

Зараз на балансі «Київзеленбуду» знаходяться переважно дуби-старожили. Кожне з цих дерев має паспорт, куди вписується стан дерева. Тепер за допомогою нового обладнання дерева щороку будуть проходити «медогляд», а інформація про результати обстеження вписуватиметься до паспорту.

Пристрій для обстеження дерев придбали минулого року, це імпульсний томограф, що зветься арботом, а фахівці, які за допомогою приладу обстежують дерева – арбористи. Арботом показує, де саме і які саме ураження є у дерева всередині. Якщо пристрій світиться зеленим – дерево здорове, жовтим – якісь процеси вже починаються, помаранчевим – дерево хворіє, червоним – дерево потребує негайної допомоги і лікування. Та навіть, якщо у стовбурі дерева є «червоні» ділянки, його можна вилікувати. Хворі гілки видалити, дупла вичистити та укріпити. Це допоможе також уникнути падння гілок та і самих дерев під час сильного вітру.

 

За словами Олексія Короля цього року КМДА із Екологічною комісією виділили на лікування дерев 150 тисяч гривень. Вже визначено 14 дубів, які будуть обстежені в першу чергу.

Олексій Король також пояснив, що виявлені сьогодні сосни, яким не менше, аніж 120 років гарно збереглися і здорові, бо ростуть у віддаленому від доріг місці, не піддаються забрудненню повітря, шумовому забрудненню, та іншому антропогенному впливу. А також їх коріння має гарний доступ до води.

Нагадаємо, в Голосіївському парку падають та гинуть вікові дерева.

 

Великий Київ у Google News

підписатися