У Києві тимчасово не прийматимуть заяви на перейменування вулиць іменем загиблих Героїв

Столична влада призупинила прийом заяв на перейменування вулиць на честь загиблих Героїв.

Про випливає із заяви Київської міської ради.

Як зазначається, столична влада шукає нові форми вшанування та пам’ятання спільно з істориками, науковцями та експертами, очільниками громадських ініціатив та організацій, представниками ветеранських спільнот і родин загиблих. Для цього за ініціативою мера Києва Віталія Кличка створено Координаційну раду з підготовки та впровадження Концепції меморіалізації у місті Києві учасників та подій російсько-української війни.

Зі збільшенням кількості загиблих, збільшилась і кількість ініціатив із меморіалізації полеглих Захисників та Захисниць. І звичні нам відповідні практики вже не відповідають цим запитам. Ми маємо переосмислити та знайти нові рішення, що відповідають вимогам часу“, – зазначила депутатка Київради, голова постійної комісії з питань культури, туризму та суспільних комунікацій Вікторія Муха.

Так, у 2023 році кількість клопотань щодо встановлення пам’ятних знаків загиблим військовим у столиці зросла в п’ять разів. А в 2024-му цей показник склав понад 90% від усіх звернень щодо меморіалізації. Усього за період російсько-української війни в Києві встановили 145 пам’ятних знаків: 33 – на житлових будинках, а 111 – на закладах освіти.

Так само зростають випадки, коли на перейменування однієї вулиці претендують кілька родин загиблих військових. І, щоб не створювати конфліктних ситуацій, призупинено приймання заяв на перейменування вулиць.

Наразі ж на честь Захисників і Захисниць, узагальнених образів і подій російсько-української війни найменовано 59 вулиць, площ і провулків, а також 8 парків і скверів.

Читайте також: Видавці, льотчики, дисиденти – на честь кого перейменували вулиці Києва 

Нагадаємо, вулицю на Оболоні пропонують назвати на честь захисника Київщини та “Азовсталі” Олександра Гряника.