На цьому наголосив директор Центру досліджень енергетики Олександр Харченко, який проходив у Києві військово-лікарську комісію.
“Як людина яка тільки що вийшла з ВЛК, де я майже 3 години отримував направлення на 1-й огляд, і яка займе щонайменше кілька днів (це при, тому що я завчасно пройшов всі попередні обстеження – за порадою з ТЦК – і отримав “у нас все треба заново і тільки у нас”), можу сказати просту річ… Левова частка проблем з мобілізацією – сам механізм ТЦК/ВЛК”, – написав він на своїй сторінці у Facebook.
Він розповів, що мав вже всі офіційно зроблені документи. Потрібно було лише поставити штамп “Придатний”.
“Тому проблема мобілізації – щонайменше в дуже значній частині – геть не в тих, кого мобілізують. Проблема – в абсолютно не ефективній і “заточеній” на створення каламутної води системи. Дух “дрібної” і не дуже корупції там просто царює, на кожному кроці”, – наголосив Харченко.
Додамо, у нещодавно підписаному президентом України Володимиром Зеленським законопроєкті №10449 про мобілізацію немає статей та пунктів про реформування системи військово-лікарських комісій.
Дивіться також: Мобілізація: список хвороб, травм та вад з якими не беруть на службу
Нагадаємо, обовʼязкової мобілізації жінок не планується. Вони підлягають взяттю на військовий облік, якщо придатні до проходження військової служби за станом здоров’я та віком і здобули медичну або фармацевтичну освіти. Жінки, які перебувають на військовому обліку, можуть бути призвані на військову службу під час воєнного стану в добровільному порядку.
Як повідомляв “ВК”, чисельність військовослужбовиць в ЗСУ збільшилась на 40%, порівняно з 2021 роком. Зараз службу проходить майже 43 тисячі військовослужбовиць.