У Києві створили Центр консервації предметів археології – для чого він

19:44 18.01

У столиці створили нову інституцію – Центр консервації предметів археології, що займатиметься науковими дослідженнями й розробкою наукової документації археологічних пам’яток Києва.

У Києві створили Центр консервації предметів археології – для чого він

Про це повідомив в. о. першого заступника голови КМДА Валентин Мондриївський.

За його словами, першочерговим завданням нового комунального закладу стане опрацювання історичних цінностей, які були знайдені під час археологічних розкопок на Поштовій площі.

Робота проводитиметься в тісній співпраці з Інститутом археології НАН України та його Київською експедицією”, – уточнив Валентин Мондриївський.

Загалом заклад проводитиме заходи з консервації археологічних предметів, експериментальними дослідженнями, розробленням і впровадженням у практику консервації та реставрації археологічних предметів, пам’яток містобудування, архітектури та монументального мистецтва, їх обстеження та дослідження.

Важливою складовою роботи стане вивчення, аналіз та застосування досягнень світової науки за профілем Центру, співпраця із вітчизняним та закордонними подібними закладами.

В Україні немає аналогічних установ та можливостей для здійснення кваліфікованої консервації і музеєфікації археологічних знахідок. Особливо це стосується дерев’яних артефактів. Спеціалісти новоствореного Центру користуватимуться переважно закордонним досвідом. Наше найголовніше завдання – зберегти всі артефакти, знайдені під час археологічних досліджень», – додав директор Департаменту охорони культурної спадщини Олександр Никоряк.

Нагадаємо, одна із нагальних проблем столиці – збереження артефактів, знайдених під час розкопок на Поштовій площі.
 

Великий Київ у Google News

підписатися