У Києві створять Центр реабілітації здоровʼя жінок, які постраждали від війни

Автор: Любава Лисичкіна
19:41 14.02

В Центрі на базі ПАГу планується створити близько 80-100 стаціонарних ліжкомісць, також передбачена і амбулаторна реабілітація. Потрапити в Центр можна буде як за направленням лікаря, так і за самозверненням.

У Києві створять Центр реабілітації здоровʼя жінок, які постраждали від війни Фото: ілюстративне
Як повідомляється, центр буде створено на базі Інституту педіатрії, акушерства та гінекології НАМН .

Про актуальність проєкту розповів президент НАМН, доктор медичних наук Віталій Цимбалюк. За його словами, завдання зараз максимально реабілітувати, адаптувати в медичному, соціальному плані тих, хто воює. Але не менш важливо це робити і для цивільного населення. 

“Сьогодні важливо, також, що майбутнє повʼязано зі здоровʼям жінки, здорові жінки народжують здорових дітей, і з цим повʼязано майбутнє держави. Це не тільки жінки, які беруть участь в бойових діях, але і всі прилеглі районі до зони фронту, де люди страждають від обстрілів, стресів, тому це одне з найважливіших питань”, – сказав Цимбалюк.

Відомо, що  Інститут має великий досвід у лікування розладів жіночого здоровʼя, у тому числі і у жінок, які постраждали від війни, аже фахівці інституту з 2016 року надавали допомогу жінкам у східних областях України, де розпочалася війна. Також, фахівці інституту спостерігають жінок, які постраждали в Ірпені, Бучі, жінок, які повертаються з фронту.

Повідомляється, що  Центр розрахований на жінок, які перебували в полоні, мали поранення, жінок-військових, які тривалий час перебували на фронті, і це призвело до погіршення їх здоровʼя, жінок з порушенням репродуктивних функцій, жінок та дівчат-підлітків, переселених з тимчасово окупованих територій.

До слова, у Києві з’явився простір для визволених з полону військових.

Великий Київ у Google News

підписатися